Twoje dziecko bawi się zestawem LEGO tylko raz?

zielone instrukcje LEGO

Trudno znaleźć kogoś, kto nie kochałby klocków LEGO. Z pomocą małych elementów możemy tworzyć nowe światy, niezwykłe krainy i znane z bajek budowle. Jednak wiele dzieciaków boi się puścić wodze fantazji i krok po kroku podąża za jedną załączoną do kompletu klocków instrukcją. Czas z tym skończyć!

Dodatkowe instrukcje do klocków LEGO?

Zabawa klockami LEGO to nie tylko sposób na spędzenie wolnego czasu, ale też patent na edukację przez zabawę. Jak uczyć dziecko, że powinno dbać o środowisko, w którym żyje? Przez zabawę właśnie!

Dziś dbałość o ekologię jest niezwykle ważna, ale dla pokolenia naszych dzieci będzie czymś oczywistym. Rezygnacja z samochodu czy pozyskiwania energii z węgla wydaje nam się niemal niemożliwa. Jednak nasze dzieci prawdopodobnie będą żyć zupełnie inaczej niż my. Jak? LEGO zachęca nas do tego, byśmy puścili wodze wyobraźni. Do zestawów klocków załącza “Zielone instrukcje”, dzięki którym samochód wyścigowy zmienimy w rower, a kopalnię w wiatraki pozyskujące energię z wiatru. Taka zabawa to doskonała okazja, by samemu poszukać alternatyw dla szkodzących naszej planecie przyzwyczajeń. Dodatkowa korzyść? Jeśli Twoje dziecko układało zestaw klocków tylko raz, teraz będzie miało dodatkową motywację, by składać go wielokrotnie.

To jak? Gotowi na to, by przebudować świat? Gotowe instrukcje znajdziecie TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *