Makijaż oczu 2018 – zobacz najsilniejsze trendy!

makijaż oczu 2018

W tym sezonie smoky eye odchodzi nieco w zapomnienie, a zamiast niego pojawia się zupełnie nowy makijaż oczu stawiający na wyraziste kolory i linie. Sprawdź

Modny makijaż oczu 2018

W tym sezonie smoky eye odchodzi nieco w zapomnienie, a zamiast niego pojawia się odważny, artystyczny makijaż oczu. To właśnie oko będzie grało w tym roku główną rolę, dlatego możesz z powodzeniem odłożyć wszystkie mocne szminki do kosmetyczki i wyciągnąć z niej kolorowe cienie oraz eyelinery. Kreska na powiece to jeden z najważniejszych elementów makijażu. Sprawdzi się zarówno na dolnej jak i na górnej oraz w niemal każdym kolorze. W twojej kosmetyczne nie może zabraknąć także białej kredki lub eyelinera, kosmetyków do rozmazywania na mokro oraz brokatowych cieni.

Inspiracji szukajmy w makijażach znanych nam z lat 70-tych i 80-tych ubiegłego wieku. Posklejane rzęsy, brokat na powiekach i rozmazany smoky eye, niczym po zeszło nocnej imprezie – takie makijaże mogliśmy oglądać na pokazach Diora, Vivienne Westwood, Undercover czy Alexandra McQueena.

Modny makijaż oczu 2018 (materiały Rimmel, Mac Cosmetics)
Modny makijaż oczu 2018 (materiały Rimmel, Mac Cosmetics)

Makijaż permanentny oczu

Kreska na dolnej lub górnej powiece to zdecydowany hit sezonu. Ale nie oszukujmy się – nawet jeśli aktualne trendy mówią co innego, to kreski zawsze świetnie wyglądają i pasują na niemal każdą okazję. Ale jeżeli nie masz ochoty wykonywać jej codziennie, co równie dobrym pomysłem będzie permanentny makijaż oczu. Poza kreskami możesz również nieco przyciemnić brwi. Jednak zanim wybierzesz się na zabieg, dobrze poznaj salon, w którym ma być on wykonany. Oglądaj zdjęcia, czytaj opinie i poszerz swoją wiedzę o tym, jak wykonuje się makijaż permanentny. Musisz być przygotowana na nieco bólu, a zabieg trzeba powtórzyć, by osiągnąć najlepszy efekt, jednak dzięki temu zaoszczędzisz sporo czasu przy porannym makijażu.

Delikatny makijaż oczu

Jeżeli zaś jesteś zwolenniczkom delikatnego makijażu oka, to wciąż możesz wykorzystać niektóre z trendów. Przede wszystkim zadbaj o naturalnie wyglądającą twarz – zdrową, rozświetloną cerę i delikatne podkreślenie ust. Do tego świetnie będzie wyglądać krótka, subtelna kreska na górnej powiece. Zainspiruj się makijażem Azjatek – Japonek i Koreanek, które stawiają na makijaż, który podkreśla naturalny wygląd. Oczywiście nie skopujemy go, ze względu na zupełnie odmienne rysy twarzy, jednak może posłużyć on za inspirację, jeśli szukasz delikatnego makijażu oczu.

Sprawdź:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *