Manicure biologiczny [zobacz jakie to proste!]

jak zrobić manicure biologiczny

Jeśli chcesz zrobić manicure biologiczny, koniecznie przeczytaj nasz poradnik, a bez trudu wykonasz go w domu. Po pierwsze trochę wprowadzenia w temat, co musisz wiedzieć o manicure biologicznym. Jest to najmniej inwazyjny manicure, ponieważ podczas jego wykonania rezygnujemy z wszelkiego rodzaju metalowych akcesoriów. W odstawkę idą cążki, nożyczki czy metalowe pilniki. Zamiast nich będzie nam potrzebny szklany pilnik, polerka do paznokci, oliwka do skórek i bezbarwny lakier do paznokci. Jeśli chcesz wykonać manicure biologiczny w domu, powinnaś zastosować się do paru porad, które przygotowałam.

Manicure biologiczny możesz zrobić sama w domu

Kształt paznokcia

Na samym początku nadaj interesujący cię kształt paznokcia, do tego celu użyj szklanego pilnika. Jest on świetnym gadżetem, który ułatwi ci pielęgnację dłoni, ponieważ nie uszkadza płytki i nie powoduje jej rozdwajania.

Nawodnienie skórek

Zafunduj swoim dłoniom i skórkom odżywczą kąpiel. Do tego celu użyj ciepłej wody zmieszanej z olejkiem migdałowym. To tylko 15 minut, a twoje ręce na pewno odżyją i będziesz mogła przejść do kolejnego etapu w tworzeniu idealnych paznokci.

Skórki w manicure biologicznym

Weź w dłoń drewniany patyczek i odsuń zmiękczone skórki. Nie obawiaj się bólu, dzięki wcześniejszej kąpieli skórki dadzą się bardzo łatwo odsunąć.

Polerowanie

Polerka do paznokci to kolejny krok, dzięki niej wyrównasz górną powierzchnię płytki. Dzięki temu wszystkie nierówności i bruzdy znikną.

Nakładanie lakieru

Bezbarwny lakier będzie idealnym dodatkiem na co dzień, dłonie będą wyglądać na zadbane. Kiedy lakier wyschnie, nasmaruj dłonie kremem nawilżającym. Dzięki temu odżywisz ręce po całym zabiegu.

Widzisz jakie to proste! Teraz koniecznie sama spróbuj tego w domu. Oczywiście piękne dłonie potrzebują odpowiednio podkreślających ich dodatków. Tymi elementami może być biżuteria w postaci pierścionków i bransoletek.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *