Manicure japoński

manicure japoński

Manicure japoński to rodzaj regeneracyjnego manicure’u, który przywraca zdrowie i blask płytki paznokcia. Polega on na wtarciu w odpowiedniej kolejności past witaminowych w paznokcie. Chociaż japoński manicure może brzmieć egzotycznie to jest to bardzo prosty zabieg, który możemy wykonać zarówno w salonie kosmetycznym, jak i w domowym zaciszu. Ten zabieg zalecany jest przede wszystkim osobom o łamliwych paznokciach lub takim, których płytka została naruszona na skutek innych zabiegów, np. manicure’u hybrydowego czy akryli.

Manicure japoński efekty

Głównym celem manicure’u japońskiego jest wzmocnienie i regeneracja płytki paznokcia. Pasty, których używa się do wykonania zabiegu wzbogacone są m.in. witaminy A + E, keratynę, pyłek pszczeli oraz krzemionkę z Morza Japońskiego. Poza efektem zdrowotnym, japoński manicure wygląda niezwykle efektownie. Po wykonaniu zabiegu paznokcie są lekko różowe i pięknie błyszczące nawet przez kilka tygodni. Minusem dla niektórych może być jednak to, że paznokci nie można malować przez jakiś czas lakierem, który bardzo szybko odpryskuje z paznokci po japońskim manicurze.

Manicure japoński w salonie kosmetycznym

Ten rodzaj zabiegu jest wykonywany w większości salonów kosmetycznych i przez większość stylistek paznokci. Jest bardzo popularny, więc klientki często o niego pytają. Cena w salonie waha się od 40-80 zł, a sam zabieg trwa około 40 minut. Na początku zostaje wykonany zwykły manicure – opiłowanie paznokci, przygotowanie płytki oraz usunięcie skórek. Następnie nakładane są pasty do japońskiego manicure’u.

Manicure japoński krok po kroku

Jeżeli chcesz wykonać japoński manicure w domu, będziesz potrzebować odpowiedniego zestawu marki P.Shine, który opracował produkty do tego zabiegu. Jego cena wynosi ok. 100 zł, jednak wystarcza na bardzo długo i z pewnością jest to o wiele bardziej opłacalne niż regularne wizyty w salonie kosmetycznym. Jeżeli zastanawiasz się, jak wykonać go krok po kroku – najlepiej zobrazuje to znaleziony przez nas filmik.

Manicure japoński ma bardzo pozytywne opinie wśród osób, które wykonują go regularnie, jak i tych, które robiły go pierwszy raz. A Wy macie swoje doświadczenia? My jesteśmy miłośniczkami tego rozwiązania, ponieważ nie tylko dba o zdrowie paznokci, ale także świetnie wygląda efekt końcowy!

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *