Mariaż siły i nadziei, czyli kolory roku 2021!

kolory pantone 2021

Instytut Pantone ogłosił kolory roku 2021. Zdaniem specjalistów tej instytucji w nadchodzącym sezonie w świecie aranżacji wnętrz, mody i desingu królować będą dwa odcienie – Ultimate Grey oraz Illuminating. Co sprawiło, że eksperci od koloru postanowili wybrać właśnie takie połączenie i jak możemy wprowadzić je do swoich wnętrz?

Kolory wspólnoty i lepszego jutra: Pantone na 2021

Instytut Pantone co roku, w grudniu, ogłasza kolor roku, który ma wpływ na rozwój produktów, decyzje zakupowe i wygląd tworzonego asortymentu, prognozując światowe trendy kolorystyczne. W ostatnich latach trendy modowe i wnętrzarskie są mocno związane z naszą aktualną sytuacją w życiu codziennym. Eksperci zauważyli, że w obliczu trudnych wydarzeń, z którymi zmagaliśmy się w 2020 roku, na pierwszy plan wysunęła się chęć bycia ze sobą i tworzenia wspólnoty. To właśnie budowanie więzi z innymi ludźmi daje nam optymizm, odwagę i nadzieję, które mają reprezentować wybrane barwy.

Nie patrzymy w kryształową kulę, aby dokonać tego wyboru. To przemyślany proces, zwieńczenie pracy całego zespołu badającego trendy. Jedyną rzeczą, która stała się dla nas oczywiście zrozumiała, było pogłębienie przez pokolenia zrozumienia, jak bardzo potrzebujemy siebie nawzajem i że to właśnie nasza więź z innymi ludźmi daje nam odwagę i nadzieję. Stało się jasne, że nigdy nie będzie jednego koloru, który mógłby wyrazić wszystko. Dwa kolory dają komunikat, że potrzebujemy siebie nawzajem. – mówi Laurie Pressman, wiceprezeska Instytutu Kolorów Pantone

Kolory Pantone wiosna 2021: 17-5104 Ultimate Gray i 13-0647 Illuminating

Szarość nie tylko pokazuje, w jakich trudnych warunkach znaleźliśmy się w obliczu pandemii, ale także przywodzi na myśl trwałe i solidne skały oraz kamienie. To elementy natury odporne na działanie czasu, które stawiają opór czynnikom zewnętrznym, symbolizując przy tym moc, siłę i hart ducha. Z kolei żółte odcienie nieodłącznie kojarzą nam się ze świeżością, słońcem i pozytywną energię. To one przywołują na myśl optymistyczne wizje przyszłości i dodają nam energii w ponure dni. Jak pisze Instytut Pantone takie połączenie nawiązujące do odporności, optymizmu, nadziei i pozytywności, których tak bardzo potrzebujemy, kiedy resetujemy, odnawiamy, wymyślamy na nowo i odkrywamy na nowo. Jak zatem wprowadzić te dwa kolory do swoich wnętrz? Jakie dodatki wybrać i jak z ich pomocą odmienić coś w swoim mieszkaniu?

Szarość i żółć w aranżacjach

Odchodząc nieco od symboliki i głębszego przesłania, można zauważyć, że duet stonowanej szarości i energetycznej żółci prezentuje się niezwykle atrakcyjnie. Te dwie zupełnie odmienne barwy pozwolą stworzyć przyjemne dla oka wnętrze. W tworzeniu aranżacji z ich udziałem najważniejsze jest zachowanie równowagi. Zbyt wiele szarości niesie ryzyko uzyskania ponurego wnętrza, natomiast nadmiar żółci może okazać się męczący dla oczu. Specjaliści polecają, aby zastosować się do zasady „80% neutral, 20% kolor” – szarość użyć jako bazę, natomiast żółte akcenty dodać w formie mniejszych lub większych dekoracji np. w postaci wygodnego pufa, lekkich zasłon czy też dywanu. Warto jednak pamiętać, że żółty odcień jest jednym z najbardziej wymagających kolorów przy aranżacji wnętrz. Nie musimy interpretować zaproponowanego odcienia w 100%, a jedynie jako wskazówkę. Żółtych odcieni jest wiele i możemy wybrać takie, które najlepiej wpasują się w nasze gusta i uczynią nasze wnętrza jak najbardziej komfortowymi.

Trendy 2021

W ostatnich latach bardzo modny w aranżacji wnętrz stał się trend minimalizmu. Początkowo stawiał on tylko na neutralne kolory, jednak ostatnio coraz większą sympatią cieszy się wprowadzanie do prostych wnętrz nieco kolorytu. W tym wypadku duet zaproponowany przez Instytut Pantone jest idealnym rozwiązaniem. Taki trend spodobał się marce Puszku. Z pomocą ich ręcznie szytych puf w modnych w nadchodzącym roku odcieniach można wprowadzić do nowoczesnych i stonowanych wnętrz nieco świeżości i optymistycznego ducha. W tak zaaranżowanym wnętrzu będziemy mogli odpoczywać, ciesząc oko kolorami, które mają przynieść nam nadzieje na lepsze jutro i dodać siły podczas gorszych dni. Warto odwiedzić stronę z siedziskami puszku.pl i poeksperymentować z nimi tak, aby cieszyć się uniwersalną i ponadczasową stylizacją wnętrza, w której będziemy czuć się po prostu dobrze.


Źródło: Materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *