Marks and Spencer już niedługo zniknie z Polski!

Marks and Spencer

Marks and Spencer to brytyjska sieć handlowa, która rozpoczęła swoją działalność w 1884 roku w Leeds, w Yorkshire. Obecnie marka działa już na 60 rynkach i miała ponad 300 sklepów. To co wyróżnia kolekcje Marks&Spencer to doskonałe wyczucie trendów przy jednoczesnym typowym brytyjskim klimacie, jaki daje się wyczuć w ubraniach i dodatkach Marks and Spencer. Marka oferuje produkty dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Te pierwsze dodatkowo nierzadko dopasowane są do różnorodnych sylwetek, np. dla puszystych czy niskich kobiet. Firma kilkakrotnie współpracowała ze znanymi projektantami tworząc bardziej ekskluzywne, limitowane kolekcje – hitem okazała się współpraca z Alexą Chung. Poza ubraniami i dodatkami, Marks&Spencer oferuje także akcesoria i dekoracje do domu oraz inne usługi.

Marks&Spencer Polska

Marks&Spencer Polska wkrótce przejdzie do historii. Niestety już we wtorek (15.11.2016) firma zamknie wszystkie swoje polskie 11 sklepów – w Warszawie, Poznaniu, Gdyni, Łodzi, Koszalinie i we Wrocławiu. Po dokonaniu przeglądu wyników sprzedaży w naszym kraju (oraz sklepów w innych krajach), okazało się, że znajomość marki na rynku jest niewystarczająca, co powoduje powstawanie wielomilionowych strat.

W ramach szerszego przeglądu międzynarodowej działalności Grupy przeprowadziliśmy szczegółowy przegląd możliwości na polskim rynku oraz naszych wyników w ostatnich pięciu latach. Wykazał on, że nasza działalność w Polsce jest nie do utrzymania. Zdajemy sobie sprawę z wpływu proponowanych w Polsce zmian na naszych pracowników i będziemy chcieli uzyskać ich opinie na temat naszej propozycji. – jak powiedział Jonathan Glenister, dyrektor regionalny na Europę, Chiny i Indie w Marks & Spencer

Nie tylko Marks&Spencer Polska zniknie z rynku – to samo czeka sklepy brytyjskiej marki w Chinach, Francji, Estonii, na Węgrzech, Litwie, w Słowacji, Rumunii, Holandii, Belgii. W sumie w tym roku zostanie zamkniętych 53 sklepy Marks and Spencer, które nie rokowały zysków i od dłuższego czasu narażały firmę na straty.

Marks&Spencer X Alexa Chung (fot. marks&spencer)
Marks&Spencer X Alexa Chung (fot. marks&spencer)

Marks&Spencer online

Miłośniczki i miłośnicy produktów tej prestiżowej brytyjskiej marki na szczęście będą mogli wciąż zamawiać ubrania czy akcesoria Marks&Spencer online. Niestety sklep niedostępny jest w języku polskim, a ceny podane są w funtach, tak więc nierzadko produkty mogą okazać się jeszcze droższe niż do tej pory. Wciąż w Polsce możemy kupić produkty w partnerskich sklepach internetowych marki, takich jak Domodi. Marks and Spencer wciąż działa stacjonarnie w Irlandii, Czechach i w Hongkongu.

https://www.instagram.com/p/BMdsliHgfDj

 

Opublikowany w Moda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *