kobiecy.pl

Mezoterapia mikroigłowa krok po kroku [efekty, przeciwskazania]

mezoterapia mikroigłowa w domu krok po kroku

elements.envato.com

Mezoterapia mikroigłowa krok po kroku w domu to zabieg, który ma na celu poprawienie wyglądu i zdrowia cery. Pozwala sporo zaoszczędzić, ale musi być wykonywany w odpowiedni sposób i przy pomocy odpowiednich narzędzi i kosmetyków. Jeśli zastanawiasz się nad wypróbowaniem tej metody, koniecznie dowiedz się, jak ją wykonać!

Mezoterapia mikroigłowa: na czym polega

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg na twarz, który wykonuje się za pomocą specjalnego rollera zwanego dermapen lub derma roller. Ma on wbudowanie cieniutkie igiełki, które lekko nakłuwają skórę. Roller można stosować także na całe ciało. W trakcie zabiegu na skórze powstają mikronakłucia, które pobudzają tkankę skórną do gojenia i produkcji kolagenu. Dzięki nim o wiele lepiej wchłaniają się także wszelkie substancje aktywne z kosmetyków. Cały proces jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Trzeba jednak postępować zgodnie z zasadami higieny i według konkretnej instrukcji.

Najpopularniejsze urządzenia do mezoterapii mikroigłowej:

Mezoterapia mikroigłowa w domu

Zabieg mezoterapii igłowej najlepiej jest wykonywać w profesjonalnym salonie, gdyż tylko wtedy mamy pewność, że wszystko zostało wykonane zgodnie z zasadami i prawidłowo. Cena mezoterapii igłowej w salonie to od 200 do 500 zł. Jednak jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze i spróbować wykonać zabieg w domu, musisz wyposażyć się w roller. Kosztuje on od 30 do 150 zł. Lepiej inwestować w sprawdzone firmy.

Sprawdź też:

Mezoterapia mikroigłowa w domu krok po kroku

Oto, jak wykonać zabieg mezoterapii krok po kroku w domu: 

Zabieg mezoterapii igłowej należy powtarzać co 2 tygodnie.

mezoterapia mikroigłowa / efekty

Mezoterapia mikroigłowa efekty

Mezoterapia mikroigłowa bywa nazywana mikronakłuwaniem czy też terapią indukcji kolagenu. Jest uważana za jeden z najlepszych zabiegów anti-aging. Poprzez wykonywane maciupeńkimi igiełkami (od 0,2 mm do 2,5 mm) ukłucia zostaje pobudzone krążenie, autoregeneracja skóry, a fibroblasty są stymulowane do produkcji kolagenu. By zabieg był skuteczny, długość igiełek należy dobrać tak, by sięgały skórnych naczyń krwionośnych. W praktyce więc wybór igiełek zależy od grubości skóry konkretnej osoby, partii ciała oraz rodzaju stosowanego podczas mezoterapii prepaatu.

Po wykonaniu zabiegu skóra może być lekko opuchnięta i zaczerwieniona. Ten skutek uboczny może się utrzymać do około 3 dni. Pozytywne rezultaty mezoterapii są widoczne niemal od razu. Skóra staje się bardziej napięta i elastyczna. Poprawia się jej ukrwienie i gęstość. Zabieg ujędrnia skórę i świetnie radzi sobie z widocznymi bliznami. Niweluje także drobne zmarszczki, pajączki i zaczerwienienia. Mezoterapia igłowa pod oczy zmniejsza widoczność worków i zasinień.

Przeciwskazania do mezoterapii

Na zabieg mezoterapii mikroigłowej nie powinny się decydować osoby z zapaleniem skóry, alergiami oraz skłonnościami do grzybicy. Nie jest to także zabieg dla osób chorych na nowotwór, kobiet w ciąży oraz cierpiących na zmniejszoną krzepliwość krwi. Inne przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii mikroigłowej to:

Zalecenia po mezoterapii

Podczas mezoterapii mikroigłowej wykonuje się szereg mikronakłuć. Ze względu na przerwanie ciągłości naskórka przez pewien czas po zabiegu należy stosować się do zaleceń kosmetologa. Po pierwsze trzeba unikać słońca i opalania się, a wychodząc na dwór należy stosować filtry SPF 30 lub SPF 50. Przez kilka dni po mezoterapii zamiast zwykłej pielęgnacji stosujemy silnie regenerujące i nawilżające kremy. Rezygnujemy też z makijażu. Do 7 dni od wizyty u kosmetologa nie korzystamy z sauny i nie robimy peelingów. Warto też na chwilę zrezygnować z bardzo intensywnych treningów. Wyjątkiem są sporty zimowe – je odpuszczamy na 14 dni po zabiegu.

Mezoterapia mikroigłowa, a mezoterapia igłowa i bezigłowa

Czym mezoterapia mikroigłowa różni się od mezoterapii igłowej i bezigłowej? W przypadku mezoterapii igłowej odpowiednio dobrana substancja jest podawana do skóry właściwej, w której ma wywołać określony efekt. W przypadku mezoterapii mikroigłowej dochodzi do mikrouszkodzeń, w których rozwija się stan zapalny. W efekcie dochodzi do stymulacji fibroblastów do syntezy kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, a tym samym następuje regeneracja skóry oraz przebudowa struktur tkankowych. Podczas mezoterapii bezigłowej substancje aktywne są wprowadzane w głębsze warstwy skóry przy użyciu prądu zmiennego. W tym ostatnim przypadku nie narusza się ciągłości naskórka.

Mezoterapia mikroigłowa w pytaniach i odpowiedziach

Czy mezoterapia mikroigłowa boli?

Zabieg nie należy do przyjemnych. Jak zwykle bywa w takich przypadkach wiele zależy od indywidualnego progu bólu. Przez wykonaniem zabiegu skóra jest znieczulana.

Jak wygląda skóra po mezoterapii mikroigłowej?

Jest zaczerwieniona i podrażniona. Może być lekko obrzęknięta. Taki efekt może utrzymywac się do 2 dni, chociaż zazwyczaj już kolejnego dnia po zabiegu skóra wygląda zdecydowanie lepiej. Mezoterapia mikroigłowa to jeden z tych zabiegów, które dobrze jest wykonać przed spokojnym weekendem, gdy możemy zrezygnować z makijażu.

Ile zabiegów wykonać? Jak często je powtarzać?

Zaleca się wykonanie 3-6 zabiegów w odstępie 2 tygodni. Później wykonuje się zabiegi co 1-2 miesiące.

Jakie są zalecenia po zabiegu mezoterapii mikroigłowej?

Przez 48 godzin po zabiegu nie należy robić makijażu ani stosować kremów, które mogłyby podrażnić skórę. Przez kilka dni należy też unikać opalania oraz trzeba stosować kremy z wysokim filtrem.
Zobacz też:

Exit mobile version