Microblading brwi: na czym polega i ile kosztuje

microblading brwi

Narzekasz na rzadkie lub niesforne brwi? Jeśli tak, to z pewnością zainteresuje cię microblading brwi. Na czym polega ten niezwykle popularny zabieg, czy jest drogi i czy boli? Postaramy się odpowiedzieć na wszelkie twoje wątpliwości.

Microblading brwi: na czym polega?

Jest to rodzaj permanentnego makijażu brwi, który zapewnia bardzo naturalny i trwały efekt. Wykonuje się go za pomocą specjalnego pióra z mikroostrzami wyposażonymi w kilkanaście igiełek. Przypomina nieco tatuaż. Inaczej ten zabieg nazywa się metodą piórkową. Znany był już od bardzo dawna, a jego początki zawdzięcza się dzięki japońskiej pielęgnacji.

Jaki efekt daje metoda piórkowa? Przede wszystkim nowe brwi wyglądają jak naturalne. Włoski narysowane na skórze do złudzenia przypominają te prawdziwe. Sprawia, że brwi stają się gęstsze, symetryczne i wyraźniejsze. Dzięki niemu możemy wymodelować kształt oczu oraz na jakiś czas zapomnieć o wykonywaniu makijażu brwi. Microblading polecany jest dla kobiet o cienkich i rzadkich brwiach oraz dla tych, które narzekają na asymetrię oczu. Efekt utrzymuje się do około dwóch lat, ale “rysunek” może po jakimś czasie zblaknąć. Należy wtedy wykonać dopigmentowanie. 

Microblading brwi: gojenie

Trzeba zaznaczyć, że kolor brwi zaraz po zabiegu może się różnić od finalnego efektu, który będzie widoczny po paru dniach. Zaraz po jego wykonaniu skóra wokół brwi może być zaczerwieniona i wrażliwa na dotyk. Może pojawić się także łuszczenie naskórka, co sprawi, że brwi microblading po wygojeniu staną się nawet o 50% jaśniejsze niż kolor, który widziałaś zaraz po zabiegu. Należy więc po około 4 tygodniach wykonać zabieg uzupełniający. Twoje brwi, jak i skóra wokół nich, powinny wrócić do normy po kilku dniach. Pamiętaj, że w trakcie gojenia się brwi należy zrezygnować ze stosowania kremów oraz kosmetyków do makijażu. Należy również unikać basenów oraz zbytniego wystawiania się na słońce.

mikroblading brwi gojenie
mikroblading brwi gojenie / unsplash

Jak dbac o brwi po zabiegu

Odpowiednia pielęgnacja brwi po zabiegu piórkowania pomoże im w szybszym gojeniu się oraz w uzyskaniu pożądanego efektu. Co więc robić? Należy bardzo uważać w trakcie mycia twarzy. Brwi nie można za mocno trzeć ręcznikiem. Nie powinno się też używać toników czy płynów na bazie alkoholu. Postaw na delikatny płyn micelarny. Zapomnij też o peelingach twarzy na jakiś czas. Skórę wokół brwi należy nawilżać, ale nie zbyt mocno. Stosuj lekkie kremy. Pomocna będzie także maść typy Bephanten czy Alantan. Po zabiegu koniecznie zapytaj linergistki, jakich kosmetyków możesz używać.

Microblanding cena

Cena metody piórkowej brwi zależy od salony, ale waha się miedzy 500 a 800 zł. W cenę powinien być też wliczony zabieg uzupełniający, który skoryguje wszelkie niedoskonałości i wypełni ubytki w pigmencie.

Brwi microblading opinie

Opinie o zabiegu piórkowania są różne. Niektóre kobiety nie zdecydowałby się powtórzyć zabiegu ze względu na jego bolesność. Brwi to wrażliwy obszar twarzy, więc trzeba być odpornym na ból. Jednak większość kobiet chwali sobie naturalny i bardzo długotrwały efekt, jaki można osiągnąć. Cenią sobie także zaoszczędzony czas na makijażu samodzielnym brwi.

Zobacz też:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *