Modne kolory ścian 2019

modne kolory ścian 2019

W 2018 roku w wystroju wnętrz królował trend na łączenie szarości i bieli. Jednak wszystko wskazuje na to, że wraz z nadejściem wiosny 2019 trend ten odejdzie w zapomnienie, a jego miejsce zajmą energiczne, ciepłe oraz pastelowe barwy. W tym roku liczy się moc kolorów, kontrasty i ułańska fantazja. Modne kolory ścian 2019 to przede wszystkim takie barwy jak róż, czerwień, turkus oraz zieleń. Jeśli więc planujesz remont, to zapomnij o stonowanych barwach i pozwól sobie na odrobinę szaleństwa! Oto kilka ciekawych inspiracji!

Modne kolory ścian do salonu

modne kolory ścian do salonu
Modne kolory ścian w salonie / fot. countryliving.com, hgtv.com, hinteriorsbystudiom.com

 

W wystroju salonów panować będzie kilka tendencji. Przede wszystkim na salony wkroczy róż, który do tej pory spotykany był najczęściej w sypialni. Obecnie modne będzie łączenie różu z bielą, żółtym lub z turkusem. Oprócz tego dobrym wyborem okażą się też żółte ściany, które okraszone zostaną turkusowymi dodatkami do domu. A co powiesz na ciepłe połączenie czerwieni i pomarańczu? Takie zestawienie świetnie skomponuje się z brązowymi lub bordowymi meblami oraz ze złotem. Zastanów się więc czy w salonie wolisz się relaksować czy raczej ożywić!

Kolory ścian do sypialni

modne kolory ścian do sypialni
Modne kolory ścian do sypialni / studiomcgee, bhg.com, kylieminteriors.ca

 

W sypialni oprócz ponadczasowo modnego różu królować będzie kolor niebieski we wszystkich odcieniach, a szczególnie błękit, który ma koić zmysły i odprężać. Dla fanów mocniejszych i cieplejszych barw dobrym wyborem z pewnością okaże się kolor żółty, który poprawia nastrój zaraz po przebudzeniu. Oprócz tego ciekawie wygląda także fiolet, czerwień, kremowe odcienie oraz kolor brzoskwiniowy, który można połączyć z żółtym, bielą i srebrem.

Kolory ścian do kuchni

modne kolory ścian do kuchni
Modne kolory ścian do kuchni / fot. colorchats.benjaminmoore.com, hisisthefirst.com

 

A w kuchni? Tutaj sprawa wygląda bardzo podobnie, ale do powyższej kolorystyki dochodzi jeszcze zieleń, która może okazać się bardzo ciekawą alternatywą. Oprócz tego fiolet, bordo oraz kolory ziemi. Kontrastowe połączenia w tym sezonie będą jak najbardziej wskazane. Użyj wyobraźni!

Już wiesz, jakie są modne kolory ścian do twojego pokoju? Jeśli tak, to do dzieła! Powodzenia w malowaniu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *