Na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy?

pierścionek zaręczynowy

Tradycja wręczania pierścionka zaręczynowego z brylantem sięga aż 1477 roku, kiedy to Arcyksiążę Maksymilian I Habsburg podarował go Marii Burgundzkiej. I dzisiaj takie pierścionki są jednymi z najpopularniejszych, jednak to nie jedyne rozwiązanie. Wiele zależy bowiem od budżetu, jaki możemy przeznaczyć na pierścionek. Drugą rzeczą, którą warto wziąć pod uwagę jest oczywiście gust naszej wybranki. Najpopularniejsze są pierścionki ze złota – zarówno żółtego jak i białego. Jednak popularnością cieszy się też srebro, które jest znacznie tańsze, a nie mniej efektowne. Pamiętajmy, że wybierając pierścionek zaręczynowy należy przede wszystkim pamiętać o tym, że ma on być symbolem łączącego nas uczucia.

Pierścionek zaręczynowy

Pierścionek zaręczynowy to jeden z ważniejszych zakupów w życiu pary. Trudności zaczynają się już od pytania, na którym palcu nosi się zaręczynowy pierścionek (wiele zależy od kraju i kultury, ale w Polsce tradycyjnie kobieta nosi go na serdecznym palcu prawej dłoni). Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać? Przede wszystkim powinien być dopasowany do stylu kobiety oraz możliwości finansowych partnera. Jeżeli ukochana nosi głównie srebrną biżuterię, panowie – nie kupujcie jej złotego pierścionka. O wiele lepiej sprawdzi się zaręczynowy pierścionek z białego złota lub platynowy. Gdzie kupić pierścionek zaręczynowy i ile na niego wydać? To pytania, które spędzają sen z oczu nie jednego mężczyzny. Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy? Nie ma żadnej ustalonej granicy czy przedziału cen. Piękne pierścionki można kupić w niemal każdym przedziale cenowym.

Pierścionki zaręczynowe do 200 zł

Ile kosztuje pierścionek na zaręczyny? Tak na prawdę już w okolicach 100-200 zł można kupić piękną biżuterię. Będą to głównie modele ze srebra i żółtego złota, ozdobione cyrkonią. Jednak brak brylantu czy innego szlachetnego kamienia nie uwłacza w żaden sposób ani urokowi pierścionka, ani mężczyźnie. Warto w swoich poszukiwaniach zajrzeć do sklepów internetowych oraz do salonów Apart czy Swarovski. Nie musimy też przeglądać jedynie oferty pierścionków zaręczynowych, ponieważ te z założenia mogą być droższe. W innych gablotach z pierścionkami również znajdziemy piękne modele idealne na tę okazję.

Pierścionek zaręczynowy do 200 zł (fot. zalando)
Pierścionek zaręczynowy do 200 zł (fot. zalando)

Pierścionek zaręczynowy do 500 zł

Pierścionek zaręczynowy białe złoto to najpopularniejsza propozycja i w tym przedziale cenowym bez trudu powinniśmy znaleźć coś atrakcyjnego. Do 500 zł można już także znaleźć zaręczynowy pierścionek z niewielkimi kamieniami szlachetnymi. Piękne propozycje znajdziemy np. w salonach W.Kruk lub YES. Również oferta internetowa znacznie się poszerza. Być może wciąż poza zasięgiem będzie pierścionek zaręczynowy z szafirem lub rubinem, ale 500 zł to już na prawdę spora kwota, za którą bez większego problemu znajdziemy coś wyjątkowego.

https://www.instagram.com/p/BM9XrC_DN3_/

Wyjątkowe pierścionki zaręczynowe

Jeśli kupujesz pierścionek zaręczynowy i cena nie gra roli to masz niemal nieograniczone możliwości. Diamenty, brylanty, kamienie szlachetne, złoto i platyna najwyższej jakości… To wszystko sprawi, że kobieta, która zostanie obdarowana poczuje się na prawdę wyjątkowa. Jeżeli cena nie ma dla nas znaczenia, to możemy pozwolić sobie również na modele robione na zamówienie, jednak ich cena potrafi zaczynać się od kilku tysięcy złotych, dlatego jest to opcja bardzo ekskluzywna. Jednak należy zaznaczyć, że dla większości kobiet (tych mądrych) cena pierścionka nie ma znaczenia. Chociaż utarło się, że pierścionek zaręczynowy z brylantem to marzenie większości kobiet, o wiele bardziej liczy się sama propozycja, jaka idzie za zaręczynowym pierścionkiem.

Na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy?

Na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy? Zazwyczaj noszony jest on na serdecznym palcu i taka tradycja przyjęła się niemal na całym świecie. Różnice zaczynają się pojawiać wtedy, gdy zaczynamy się zastanawiać, na której ręce nosi się pierścionek zaręczynowy w zależności od szerokości geograficznej. W tradycji zachodnioeuropejskiej przyjęto, że pierścionek zaręczynowy powinien być zakładany na lewą rękę, podobnie jak obrączka. Dlaczego? Ponieważ ręka ta znajduje się bliżej serca, co jest dodatkowym wyrazem głębokich uczuć partnerów. Z kolei w Polsce tradycyjnie nosimy pierścionek zaręczynowy na palcu serdecznym prawej dłoni.

Na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy? (fot. pexels)
Na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy? (fot. pexels)

Jak nosić pierścionek zaręczynowy po ślubie?

Tradycyjnie pierścionek zaręczynowy w Polsce nosimy na prawej ręce, a więc na tej samej, na którą wkładana jest obrączka. Pozostaje wtedy pytanie, co zrobić z pierścionkiem zaręczynowym? Zazwyczaj po ślubie pierścionek pozostaje na prawej dłoni i jest noszony na tym samym palcu co obrączka. To jedno z najpopularniejszych rozwiązań, ale nie jedyne. Niektóre kobiety postanawiają nosić na prawej ręce jedynie obrączkę, zaś pierścionek zaręczynowy przenieść na lewą dłoń. To bardzo popularne rozwiązanie, zwłaszcza wtedy, gdy pierścionek jest duży i bardzo efektowny – dzięki temu może być lepiej wyeksponowany. Mniej popularnym rozwiązaniem jest noszenie pierścionka zaręczynowego na prawej dłoni, ale na innym palcu niż serdeczny. Dlaczego to takie ważne, na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy? Nie chcemy, by był on pomylony z innym pierścionkiem, np. noszonym tylko do ozdoby.

Pomysł na zaręczyny – od niego wiele zależy!

Planujesz właśnie oświadczyć się swojej dziewczynie i chcesz, aby ten moment był absolutnie wyjątkowy i godny zapamiętania? Musisz więc wszystko dokładnie przemyśleć. Kupno pierścionka zaręczynowego do dopiero pierwszy etap! Zaręczyny trzeba przygotować krok po kroku. Zacznij od zastanowienia się, co Twoja dziewczyna lubi. Być może mówiła Ci kiedyś, jak wyobraża sobie tę chwilę. Przemyśl również to, czy Twoja przyszła narzeczona lubi publiczne wyznawanie miłości, czy raczej woli okazywać sobie uczucia w domowym zaciszu. To kluczowy element, gdyż najważniejsze jest przecież to, aby poczuła, że właśnie spełnia się jej marzenie. To ma być dzień, o którym z czasem będzie chętnie opowiadać Waszym dzieciom. Masz już swój pomysł na zaręczyny? Oto kilka naszych propozycji.

Zaręczyny połączone ze świętem

Jeśli nie wiesz, jaki wybrać dzień, to dobrym pomysłem jest połączenie zaręczyn z jakimś świętem. Może to być na przykład Boże Narodzenie albo Sylwester. Wtedy będziesz również miał pewność, że zaręczyny będą 100% niespodzianką, gdyż Twoja dziewczyna nie będzie zasypywać Cię pytaniami w rodzaju “ale dlaczego akurat dziś idziemy na kolację do restauracji?”. A może ma ona niedługo urodziny? Zaręczynowy pierścionek z pewnością byłby dla niej najlepszym prezentem na świecie. Połączenie zaręczyn ze świętem ma wiele plusów, które tylko dodatkowo uprzyjemnią ten dzień. Inną opcją zamiast święta może być, na przykład jakiś wyjątkowy dla Was obojga moment, na przykład dzień, w którym się poznaliście albo dzień Waszej pierwszej randki (o ile pamiętasz tę datę 😉 ).

Najlepsze miejsce na zaręczyny

Miejsce również ma swoje znaczenie. Możesz standardowo wybrać romantyczną kolację w restauracji albo zaszaleć i wymyślić coś zupełnie innego. Oczywiście miejsce będzie dopasowane do okazji i tego, co akurat zaplanujesz na ten dzień. Jeśli chcesz oświadczyć się publicznie, to miejsc masz wiele do wyboru: kino, park podczas romantycznego spaceru, basen (wyobraź sobie – Twoja dziewczyna pływa beztrosko, a Ty nagle wynurzasz się z wody z pierścionkiem), lodowisko, uczelnia (prosisz dziewczynę o rękę w trakcie wykładu – oczywiście za zgodą wcześniej uprzedzonego profesora 😉 ), kolacja rodzinna, koncert (najlepiej byłby gdybyś miał możliwość wejścia na scenę).

Nietypowe zaręczyny

Jeżeli jesteś zwolennikiem niespodzianek i nietypowych akcji, to możesz postarać się zorganizować coś zaskakującego dla swojej dziewczyny. Nietypowy pomysł na zaręczyny, to coś godnego uwagi. Ciekawym pomysłem są zaręczyny podczas lotu balonem albo podczas skoku ze spadochronem, chociaż jest to wersja dla miłośników ekstremalnych przeżyć. Nieco bezpieczniejsze i też bardziej romantyczne są niespodzianki muzyczne. Zamów muzyków, którzy będą grać coś romantycznego podczas, gdy Ty klekniesz i zadasz jej to jedno z najważniejszych pytań. Bardzo modne w ostatnim czasie są też happeningi w rodzaju tanecznych Flash Mobów. Może uda Ci się zorganizować coś takie dla swojej przyszłej narzeczonej? Możesz też zabrać dziewczynę na wycieczkę i tam poprosić ją o rękę. Jeśli jednak wolisz coś skromniejszego, to zakupienie róż, usypanie serca z płatków, przygotowanie ciepłej kąpieli i romantycznej kolacji przy świecach lub podanie śniadania do łóżka również ją miło zaskoczy. Wystarczy, że użyjesz wyobraźni.

Pomysł na zaręczyny – więcej inspiracji

Jeśli nadal nie wiesz, jak powinny wyglądać zaręczyny, które sprawią, że Twoja dziewczyna nie będzie Ci w stanie odmówić, to poniżej mamy jeszcze kilka filmików, które być może Cię zainspirują:

https://www.youtube.com/watch?v=ypoLpZ-C2n0

Masz już swój pomysł na zaręczyny? Jeśli już coś przyszło Ci go głowy, to nie zwlekaj dłużej, tylko przystąp do działania! Nie bój się, weź kilka wdechów i spraw, aby ten moment był najpiękniejszy na świecie! A wtedy możesz być pewien, że pierścionek zaręczynowy zostanie przyjęty!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *