kobiecy.pl

Nagrodę Teofrasta dla książki Doroty Zawadzkiej i Ireny A. Stanisławskiej

Nagroda Teofrasta jest przyznawana najlepszej książce psychologicznej roku przez czytelników miesięcznika CHARAKTERY. W tym roku nagrodzono książkę Doroty Zawadzkiej i Ireny A. Stanisławskiej „Moje dziecko cz. II. Jak mądrze kochać i dobrze wychowywać dziecko w wieku szkolnym”.

To pierwsza na polskim rynku pozycja, która tak dogłębnie zajmuje się problemami wychowania dzieci w wieku wczesnoszkolnym.
Porusza tematy, z którymi najczęściej borykają się rodzice: zarówno te, związane ze sferą emocjonalną jak i fizyczną.
Mówi o dojrzewaniu, okazywaniu uczuć, podejmowaniu samodzielnych decyzji, uzależnieniu od internetu, o tym jak rozwijać w dziecku pasje, jakie stosować wobec niego kary i nagrody i jak być dla niego autorytetem.

Dorota Zawadzka znana z programów “Superniania” i „Świat według dziecka” podpowiada, jak radzić sobie z problemami dzieci w wieku 6-12 lat. Porusza tematy, z którymi najczęściej borykają się rodzice – zarówno te, związane ze sferą emocjonalną jak i fizyczną. Mówi o dojrzewaniu, okazywaniu uczuć, podejmowaniu samodzielnych decyzji, uzależnieniu od Internetu, o tym jak rozwijać w dziecku pasje, jakie stosować wobec niego kary i nagrody i jak być dla niego autorytetem. Sporo miejsca poświęcono szkole, której początek jest dla dziecka najczęściej szokiem.
Pierwsza książka na rynku, która tak dogłębnie zajmuje się problemami wychowania dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

(źródło: materiały wydawcy Czarna Owca, matras.pl)

Exit mobile version