kobiecy.pl

Najmodniejsze dodatki do domu [trendy 2019]

dodatki do domu

materiały prasowe IKEA

Dodatki do domu to prosty sposób na to, by szybko (i dość tanio!) zmienić charakter mieszkania czy domu. Dzięki nim ocieplisz wnętrze lub nadasz mu bardziej surowego charakteru. Jak dobierać dodatki do domu?

Modne dodatki do domu

Każdy sezon rządzi się swoimi prawami. Co chwila zmieniają się trendy w modzie, urodzie, a także i w świecie wnętrzarskim. Jeśli wiec planujesz właśnie remont mieszkania, to warto poznać kilka trendów, które będą królować na wiosnę w domowym designie. Jakie dodatki do domu będą najmodniejsze? Liczy się przede wszystkim kolor, pomysłowość i odwaga! Oto kilka propozycji, które mogą cię zainspirować podczas odnawiania domu.

Zieleń

Zielone dodatki / fot. designpinn.com, weranda.pl

Na pierwsze miejsce wśród trendów home decor wysuwa się kolor zielony w wielu odcieniach. Modne więc będą wszelkie miętowe lub turkusowe dodatki do domu. Czemu tak bardzo pokochaliśmy ten trend? Ponieważ nadaje on wnętrzu świeżości i niesamowicie odpręża. Czy wiesz, że spoglądanie na kolor zielony relaksuje umysł i oczy? Tego właśnie potrzebujemy po szarej zimie. Miętowe dodatki do domu to nieco spokojniejsza alternatywa dla tych turkusowych. Wybór zależy od ciebie!

Nowoczesność i kreatywność

Nowoczesne dodatki / fot. redohomeanddesign.com, bloglovin.com, industrystandarddesign.com

Oprócz tego bardzo modne będą też nowoczesne dodatki do domu, które przyciągają wzrok niebanalnym wykonaniem. Ich design nie musi być bardzo skomplikowany. Może być prosty, ale ciekawy. Mogą to być żelazne lub szklane kompozycje albo dodatki, które łączą w sobie kilka metali i innych materiałów. Ich rolą jest zaskakiwanie nie tylko swoim designem, ale też ukrytą praktycznością. Takie stylowe dodatki sprawią, że twoje wnętrze nabierze zupełnie innego charakteru.

Betonowe dodatki do domu

Betonowe dodatki / fot. westelm.com, i.pinimg.com, betoniu.com

Kiedyś modna była cegła, drewno, wilkina czy porcelana… Teraz przyszła pora na beton! Tak, mowa tutaj o szarym betonie, z którego można wykonać wiele interesujących dodatków do domu. Modny więc będzie betonowy świecznik, betonowe półki, doniczki, figurki, a nawet betonowe fotele! Może nie każdemu przypadnie to do gustu, ale jeśli umiejętnie połączy się te dodatki, np. z czymś delikatniejszym, to można otrzymać bardzo stylowy efekt.

Niebanalne żyrandole

Dodatki do domu – żyrandole / fot. lightology.com, tmeet.me, hannahinthehouse.com

W tym roku liczyć się będą także żyrandole, które mają stanowić wisienkę na torcie. Żyrandol ma uzupełnić całe pomieszczenie i tworzyć z pokojem spójną całość. Jednak nie może być niezauważalny. Musi go coś wyróżniać – kolor, kształt lub materiał, z którego został wykonany. Powinien przykuwać wzrok zaraz po wejściu do pokoju.

To właśnie te dodatki do domu będą w tym roku prawdziwym, wnętrzarskim hitem 2019 Który trend podoba ci się najbardziej?

Exit mobile version