Nowa reklama Apartu: lepiej było zatrudnić elfy?

nowa reklama apart

Od kilku dni w Internecie krąży nowa reklama Apart, a raczej jej satyryczna przeróbka, która sławą dawno przebiła oryginał. Co więcej sporo osób oryginału w ogóle nie widziała!

Sielankowe święta z Apart

Podczas gdy świat walczy z pandemią, ludzie tracą pracę, a kobiety demonstrują na ulicach polskich miast, Apart wypuszcza sielankową reklamę przedstawiającą trzy celebrytki uroczo pląsające po śniegu. Co więcej bez znienawidzonych już chyba przez wszystkich maseczek… Zgrzyt! Rozdźwięk pomiędzy tym, co widzimy przez 4 minuty na monitorach komputerów a rzeczywistością jest niczym zderzenie z pociągiem. Jedyne czym można tłumaczyć kreatywność marketingu marki to chęć oderwania kobiet od szarości dnia codziennego i pokazanie, jak piękne mogłyby być święta.

No właśnie: mogłyby być! A chyba każda z nas jasno zdaje sobie sprawę z tego, że nie będą! Te święta spędzimy w małym gronie bliskich osób, a Sylwestra prawdopodobnie w domu. Nawet jeśli zadbamy o odświętne kreacje i domy pachnące piernikami, to te święta Bożego Narodzenia po prostu będą inne. Po ciężkim 2020 roku tym, co najbardziej będzie cieszyć większość z nas to fakt, że już się kończy!

Piękna i długa reklama Apartu

Wkrótce po wyemitowaniu reklamy Apart na YouTube i Facebooku Klubu Komediowego pojawiła się satyra przedstawiająca reklamę w zupełnie inny sposób.

?? Czy ci z was, którzy obejrzeli najnowszą kampanię Apartu też poczuli się, jakby ktoś wręczył im promyk szczęścia zawinięty w pazłotko luksusu?  W nas uderzył taki świąteczny podmuch, że nie mogliśmy się powstrzymać:
Oto nasza fanowska wersja! ❄️
I pamiętajcie, że nawet jeśli zamkną na święta centra handlowe i będzie deficyt światełek, muzyki do windy i namolnego pocisku reklamowego, to zawsze możecie sobie włączyć to video ? – czytamy w opisie pod filmem.

W zaledwie 3 dni przeróbkę reklamy obejrzało niemal milion osób i jak zauważają obserwatorzy “Ten film zrobił więcej reklamy Apartu niż oryginalna reklama Apartu”.  Tylko czy dobrego? Pracując w marketingu z jednej strony można się cieszyć z zasięgów, z drugiej jednak śmiać się przez łzy rozumiejąc, jak bardzo nie trafiło się w czas i miejsce ze swoją reklamą. Może lepiej było zatrudnić elfy i to na nich zaprezentować biżuterię: przynajmniej wszyscy wiedzieliby że to taki fikuśny żart…


Zdjęcie główne: Screen Youtube Klub Komediowy TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *