kobiecy.pl

Olejek z drzewa herbacianego

olejek z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego zastosowanie ma zarówno w pielęgnacji skóry twarzy, całego ciała, ale też włosów i paznokci. Nie wierzysz? Sprawdź, jak wykorzystać wszystkie cenne właściwości tego olejku!

1. Olejek z drzewa herbacianego na twarz

Olejek herbaciany można stosować na twarz zarówno w postaci dodatku do toniku, jak i składnika oczyszczającej maseczki. W pierwszym przypadku zapobiegniesz rozwojowi szkodliwych bakterii przyczyniających się do powstawania trądziku, w drugim pozbędziesz się już nagromadzonych zanieczyszczeń. Jak więc stosować olejek herbaciany na twarz?

Tonik z olejem herbacianym

Podstawą dbania o urodę jest oczywiście codzienna pielęgnacja, która nie może się obyć bez toniku. Kosmetyk ten jest niezbędny, by przywrócić cerze naturalne PH, przy okazji jednak może mieć też dodatkowe właściwości. Tonik z dodatkiem oleju herbacianego uchroni cerę przed rozwojem bakterii. Jak przygotować go samodzielnie?

Przepis na tonik z olejem herbacianym

W około 60 ml wody zaparz rumianek. Do przestudzonego naparu dodaj jeszcze 50 ml wody i 10 kropli olejku z drzewa herbacianego. Tak przygotowany tonik przelej do czystego pojemniczka. Pamiętaj, by kosmetyk trzymać w lodówce, a przed każdym użyciem wstrząsnąć.

Maseczka z olejem herbacianym na twarz

Olejek z drzewa herbacianego jest naszym sprzymierzeńcem w walce z niedoskonałościami. Ma działanie bakteriobójcze i przyspiesza gojenie się ran. Możesz dodać kilka kropel olejku do dowolnej maseczki. Zarówno kupionej w sklepie, jak i zrobionej samodzielnie w domu. Świetnie sprawdzi się m.in. jako dodatek do maseczek przygotowanych na bazie białej lub zielonej glinki. Oczyści skórę, pomoże zaleczyć wypryski i zapobiegnie powstawaniu kolejnych.

2. Olejek z drzewa herbacianego na trądzik i pryszcze

Dzięki swoim właściwościom odkażającym olej z drzewa herbacianego może być orężem w walce z trądzikiem. Oczywiście warto wykorzystać przepis na tonik na bazie olejku herbacianego oraz maseczki z jego dodatkiem, ale sam olej możemy także stosować miejscowo. I tak naprawdę to właśnie wtedy daje najlepsze efekty. Jak to zrobisz? Wystarczy, że olej z drzewa herbacianego nałożysz bezpośrednio na pryszcze. Bardzo szybko wysuszy je, a zmiany skórne znikną. Olejek równie sprawnie poradzi sobie z zajadami, opryszczką, grzybicą, a nawet ze zmianami skórnymi typowymi dla półpaśca. Poradzi sobie nawet z brodawkami czy kurzajkami!

3. Olejek herbaciany na włosy i skórę głowy

Olejek herbaciany zapobiega przetłuszczaniu się włosów i niweluje swędzenie skóry głowy. Jest więc idealny dla tych z Was, które zmagają się z łupieżem. Możesz sięgnąć po gotowe kosmetyki z tym olejkiem lub po prostu dodać kilka kropli do szamponu albo odżywki do włosów.

4. Olejek z drzewa herbacianego do kąpieli

Olejek herbaciany ma mnóstwo fantastycznych właściwości, o których już wspomniałam. Nie dodałam jednak, że jego zapach odpręża i niweluje napięcie. Jest świetny jako sposób na rozstresowanie po męczącym dniu. By w pełni wykorzystać właściwości olejku, po prostu dodaj kilka kropli do aromatycznej kąpieli wieczorem. Uwaga! Warto stosować go także podczas infekcji wirusowych. Niekoniecznie jako dodatek do kąpieli. Można wlać go do podgrzewacza i cieszyć się odprężającym zapachem przez cały wieczór.

5. Olejek z drzewa herbacianego na paznokcie

Walczyłyście kiedyś z grzybicą paznokci? Jeśli tak, na pewno wiecie, jak trudne jest to zadanie. Zamiast wypróbowywać kolejne preparaty z apteki, warto sięgnąć po olejek z drzewa herbacianego. Paznokcie należy jednak wcześniej odpowiednio przygotować. Jak?

Dopiero w dalszej kolejności paznokcie należy przetrzeć wacikiem nasączonym olejkiem i pozostawić do wyschnięcia. Olej należy w ten sposób aplikować dwa razy dziennie.

Olejek herbaciany ma zastosowanie również przy rozwarstwiającej się płytce. W takim wypadku olej należy wcierać w paznokcie kilka razy dziennie.

6. Olejek herbaciany na stopy

Niewiele osób wie, że olejek herbaciany można stosować na stopy. Zlikwiduje nieprzyjemny zapach przy nadmiernej potliwości stóp. Jeśli chcesz wspomóc jego działanie, sięgnij dodatkowo po napary z ograniczającej potliwość szałwi. Przekonasz się, że ten duet naprawdę sporo potrafi!

Czy olejek z drzewa herbacianego jest szkodliwy?

Pytanie o to, czy stosowanie olejku herbacianego niesie jakieś zagrożenia pojawia się na wielu forach. Jak wiele innych substancji, również olejek pozyskiwany z liści australijskiego drzewa herbacianego może powodować alergie kontaktowe objawiające się głównie wysypką, a w cięższych przypadkach bąblami na skórze. Dość poważne skutki może mieć połknięcie olejku z drzewa herbacianego. Mogą się wówczas pojawić takie reakcje jak wysypka, nieprawidłowości w funkcjonowaniu krwinek, rozwolnienie, bóle brzucha, nudności, wymioty, ospałość, halucynacje oraz ataksja, czyli utratę kontroli nad mięśniami rąk i nóg.

Exit mobile version