Orszak Trzech Króli

6 stycznia br. w święto Trzech Króli ulicami Warszawy przejdzie barwny Orszak pod przewodnictwem arcybiskupa Nycza.

W święto Trzech Króli w Warszawie można się przyłaczyć do kolorowego Orszaku maszerującego ulicami miasta. Orszak wyruszy o godzinie 12:00 spod Kolumny Zygmunta. Przewodniczyć mu bęczie arcybiskup warszawski Kazimierz Nycz, a poprowadzą go Trzej Królowie. Każdy z Królów symbolizuje jeden z kontynentów: Europę, Azję i Afrykę. Ich świtę stanowić będą dzieci i dorośli aktorzy ubrani w kolorowe stroje świadczące o przynależności do jednego z kontynentów.

Wraz z orszakiem przemaszerują konie, wielbłady, owieczki i osiołek, góralskie kapele, azjatycki animowany przez aktorów smok. Mieszkańcom i turystom, którzy przyłączą się do pochodu zostaną rozdane śpiewniki i korony. Po drodze do stajenki usytuowanej na Placu Piłsudskiego będzie można zobaczyć Anioła Bożego wskazującego drogę, walkę Dobra ze Złem oraz Heroda. Diabły będą namawiać świtę Trzech Króli do porzucenia Orszaku i zajęcia się przyjemnymi przyziemnymi sprawami.

Organizatorzy zapraszają do udziału w Orszaku zarówno osoby wierzące jak i niewierzące. Na trasie przemarszu będzie można złożyć datek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspomaga uzdolnione dziec z ubogich rodzin. (źróło: www.miastodzieci.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *