Orzechy nerkowca: ile dziennie jeść? Poznaj właściwości!

orzechy nerkowca ile dziennie

Warto wprowadzić je do swojej diety, ale zanim to zrobisz wpisz w Google “orzechy nerkowca ile dziennie ich jeść”. Pamiętaj, że co za dużo to niezdrowo! Orzechy nerkowca znane są ze swoich cennych właściwości. Są nie tylko bardzo smaczne, ale pomagają również w walce z nadwagą i innymi chorobami. Stanowią również cenny składnik odżywczy.

Orzechy nerkowca właściwości

Orzechy nerkowca zwierają bardzo dużo witamin i składników odżywczych, które wspomagają prawidłowy rozwój organizmu. Są źródłem białka, błonnika oraz dobrych, tłuszczy nienasyconych. Oprócz tego zawierają także takie witaminy jak E, K i B6. Nerkowce mają w sobie również magnez, cynk, potas, sód, wapń i kwas foliowy. Jak widać są więc nafaszerowane samymi dobrymi rzeczami. A jak działają na organizm?

Choroby serca i nadciśnienie

Nerkowce, dzięki temu, że zawierają kwasy nienasycone, wspomagają pracę układu sercowo-naczyniowego. Zapobiegają wzrostu cholesterolu oraz dbają o kondycję naczyń krwionośnych. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ryzyko wystąpienia chorób serca oraz problem żylnych. Przed zawałem chroni tutaj magnez oraz potas, a witamina K pomaga w prawidłowym krzepnięciu krwi.

Cukrzyca typu 2

Na orzechy nerkowca mogą zdecydować się nawet cukrzycy, gdyż ich indeks glikemiczny wynosi tylko 15. Przy okazji nerkowce uwrażliwiają tkanki na insulinę i stymulują prawidłowe wchłanianie glukozy. Są więc nie tylko smaczną, ale całkowicie bezpieczną oraz zdrową przekąską.

Na uspokojenie

Mało kto wie, że spożywanie nerkowców może również ukoić nerwy, a wszystko to za sprawą witamin z grupy B oraz nicyny. Substancje te dodają pozytywnej energii oraz wspomagają koncentrację.

Orzechy nerkowca na włosy i paznokcie

Nerkowce stanowią także źródło selenu i cynku, dzięki czemu wzmacniają włosy i paznokcie oraz poprawiają kondycję skóry. Dodatkowo cynk pochłania także sebum, co jest świetną wiadomością dla osób zmagających się z nadmiernie przetłuszczającymi się włosami.

Ile kalorii mają orzechy nerkowca

Nerkowce należą do najmniej kalorycznych orzechów. W 100 gramach mieści się około 550 kcal. Właśnie dlatego mogą stanowić one element każdej diety odchudzającej. Podobno wystarczy tylko garść tych orzechów, aby zaspokoić głód i dostarczyć organizmowi energii. Pomagają także pozbyć się niechcianego tłuszczyku w okolicach brzucha. Co więcej orzechy nerkowca wspomagają wytwarzanie serotoniny, która jest odpowiedzialna za uczucie szczęścia i energii. Dzięki nim będziesz mieć więcej chęci na treningi oraz poczujesz się szczęśliwa. Same zalety!

Orzechy nerkowca ile dziennie

Orzechy nerkowca są zdrowe i świetnie wpływają na organizm, ale nie można z nimi przesadzać. Najlepszą porcją jest 40 gramów dziennie, czyli mniej więcej garść. Na pewno nie powinno się przekraczać 100 gramów dziennie, gdyż można przeciążyć organizm.

Zobacz też:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *