Paznokcie kocie oko: Jak wykonać ten super modny wzór?

paznokcie kocie oko

Jeśli posiadasz kota albo po prostu lubisz te zwierzaki, to z pewnością zauważyłaś, że mają one niesamowite oczy. Styliści paznokci postanowili to docenić i wpadli na pomysł w stylu paznokcie kocie oko. Czym charakteryzuje się ten manicure? Polega on na stworzeniu trójwymiarowej, jasnej smugi, która w efekcie daje rezultat przypominający kocią źrenicę. Koty posiadają zazwyczaj żółte lub zielone oczy, ale my  oczywiście nie musimy się ograniczać tylko do takiej kolorystyki na paznokciach.

Paznokcie kocie oko – jak i czym zrobić

Aby wykonać spektakularny manicure kocie oko musimy mieć do tego specjalny lakier z serii cat eye dostępny w ofertach wielu marek kosmetycznych. Jeśli jednak nie chcesz kupować takiego lakieru, to możesz też zaopatrzyć się w lakier magnetyczny z opiłkami metalu. W obu przypadkach postępujemy podobnie. Po przygotowaniu paznokcia, czyli pomalowaniu go bazą i utwardzeniu płytki lampą UV, nakładamy lakier cat eye. Następnie bierzemy magnes i przykładamy do paznokcia. Drobinki metalu powinny zacząć się powoli zbliżać do magnesu i tworzyć wzorek. Następnie znów utwardzamy lakier.

Paznokcie kocie oko krok po kroku

Potrzebujesz lakieru magnetycznego i magnesu. Oczywiście oprócz tego standardowego wyposażenia do manicure’u hybrydowego. Zaczynamy! Oto jak wykonać paznokcie kocie oko krok po kroku:

  1. Zaczynasz od przygotowania paznokci do pomalowania: odsuwasz skórki, matowisz płytkę paznokcia, a na koniec przeciągasz cleanerem.
  2. Czas na bazę! Jej zadaniem jest przedłużenie trwałości Twojego manicure. Nakładasz jedynie odrobinę produktu, a następnie utwardzasz bazę przez 30 sekund w lampie.
  3. W kolejnym kroku malujemy pierwszą warstwę lakieru magnetycznego.
  4. po pomalowaniu przykładamy do paznokcia blaszkę magnetyczną. Utrwalamy.
  5. Nakładamy kolejną warstwę, po czym przykładamy blaszkę z magnesem. Utrwalamy w lampie.
  6. Na koniec nakładamy top, który również utwardzamy.
  7. Przecieramy paznokcie cleanerem.

Twój manicure kocie oko jest już gotowy!

Paznokcie kocie oko – tutoriale

Nadal nie wiesz, jak wykonać kocie oko na paznokciach? Nie martw się! Znaleźliśmy dla ciebie kilka tutoriali, które mówią krok po kroku jak osiągnąć super efekty. Według nas ten manicure ma szansę okazać się hitem wiosny i lata. Wygląda naprawdę cudownie!

Podobają ci się paznokcie kocie oko? Nam bardzo! Wypróbujesz ten manicure? Jeśli nie chcesz wykonywać go sama, to poproś o to swoją kosmetyczkę. Z pewnością będzie wiedziała o co chodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *