kobiecy.pl

Paznokcie żelowe czy hybrydowe?

paznokcie żelowe krok po kroku

elements.envato.com

Przez lata z zazdrością zerkałam na dłonie kobiet, które miały piękne (czytaj “długie”) paznokcie. Tymczasem moje własne łamią się zanim zaczną sięgać koniuszków palców. Wybawieniem okazały się paznokcie żelowe z manicurem hybrydowym. Dlaczego w tej a nie innej konfiguracji? Już wyjaśniam…

Paznokcie żelowe czy hybrydowe?

Jak pokazują badania wystarczy jedynie kilka minut, by ktoś kto na nas patrzy wyrobił sobie zdanie na nasz temat. I niestety nie decyduje o nim to co mówisz, ale takie ogólniki jak pobieżna ocena twarzy, dłuższe zatrzymanie się na oczach i dłoniach. Dla wielu z nas to wystarczający powód, by choćby ze względów zawodowych mieć zawsze nienaganny manicure. Łatwo powiedzieć, wykonać trudniej. Szczególnie, gdy tak jak ja jesteś posiadaczką cienkich i łamliwych paznokci, na których żaden zwykły lakier nie trzyma się dłużej niż jeden dzień. Moim wybawieniem od codziennego malowania pazurów okazały się paznokcie żelowe z pięknym lakierem hybrydowym. Dlaczego w tej konfiguracji? Sam lakier hybrydowy nie utrzymywał się na moich paznokciach dłużej niż kilka dni, za to żel nie tylko podołał zadaniu, ale też pozwala na przedłużenie płytki paznokcia. Po co na żel hybryda? Bo nienawidzę czekać aż lakier wyschnie i zanim to się stanie zawsze dotknę do czegoś pazurem. A poza tym żaden lakier nie lśni tak pięknie jak manicure hybrydowy…

Zobacz też: Czy hybryda niszczy paznokcie?

Paznokcie żelowe krok po kroku

Przez lata korzystałam z usług manicurzystek, aż pewnego dnia postanowiłam zamówić wszystkie niezbędne rzeczy i przedłużyć paznokcie żelem w domu. Jak krok po kroku zrobić “żele”?

Czego potrzebujesz? Lista zakupów przez przedłużaniem paznokci w domu:

Jak zrobić paznokcie żelowe?

 1. Zmatowioną płytkę paznokcia odtłuść z pomocą cleanera
 2. Nałóż na naturalną płytkę paznokcia omijając skórki Acid Free Primer, który odtłuści płytkę paznokcia i zmieni jej PH, dzięki czemu zwiększy przyczepność bazy. Tym samym wpłynie na trwałość stylizacji. Przed nałożeniem go na paznokieć odciśnij nadmiar preparatu na waciku. Uwaga! Jeśli masz problemy chormonalne albo nadpotliwą płytkę sięgnij po inny preparat: Acid Primer
 3. Po nałożeniu primera odczekaj 40-60 sekund aż paznokcie wyschną
 4. Teraz czas na bazę, która zwiększy przyczepność kolejnych warstw. Nałóż niewielką ilość produktu zaczynając od połowy płytki paznokcia, a następnie wcierając bazę w obszar przy skórkach i rozcierając ją na resztę paznokcia. Prawidłowo nałożona baza powinna być bardzo cienka.
 5. Utwardź warstwę w lampie LED przez 30 sekund.
 6. Kolejnym krokiem jest zbudowanie szkieletu paznokcia. Zaczynamy od cienkiej wartswy nałożonej na cały paznokcieć, a następnie kładziemywiększą wartswę żelu na jego koniec w miejscu łącznia ze szkieletem.
 7. Wkładamy paznokcie do lampy LED na 30 sekund, a naztępnie zdejmujemy szablon.
 8. Nakładamy kolejną warstwę żelu zaczynając od górki na środku paznokcia. Następnie rozprowadzamy go pod kątem 45% ściągając go raz na jeden, a raz na drugi bok.
 9. Przecieramy paznokcie cleanerem i zaczynamy piłowanie paznokcia: najpierw kształt i krawędzie boczne, a potem wygładzamy powierzchnię paznokcia.
 10. Cleanerem przemywamy z resztek pyłu, a następnie możemy nałożyć kolor.

Jaki pilnik do paznokci wybrać?

Piłując paznokcie (nie tylko żelowe) musisz pamiętać o następujących zasadach:

Rozmiary pilniczków do paznokci wyrażone w wartościach od 80 do 400 informują, ule ziarenek mieści się na 1 cm2 powierzchni. Im mniej ziarenek, tym pilnik jest ostrzejszy. Do skracania i nadawania kształtu paznokciom przedłużonym żelem poleca się pilniki o ziarnistości 100. 180 to pilniczek drobnoziarnisty do poprawek przedłużanych paznokci albo do opiłowywania paznokci naturalnych. Polerki mają 180/220, zaś pilniczki 220/280 nadają połysk.

Jak zrobić paznokcie hybrydowe?

Paznokcie opiłowane? Czas nałożyć lakier hybrydowy 🙂 Jak to zrobić krok po kroku:

 1. Przetrzyj paznokcie cleanerem
 2. Nałóż cienką warstwę lakieru
 3. Utrwal lakier w lampie przez 30 s.
 4. Nałóż kolejną warstwę lakieru i utrwal
 5. Nałóż top, a następnie utrwal.
 6. Przetrzyj paznokcie wacikiem nasączonym cleanerem.

Gotowe!

Zobacz też:

Exit mobile version