Kwas migdałowy jest odpowiedzią na liczne problemy skóry wrażliwe. Redukuje przebarwienia, drobne zmarszczki mimiczne oraz pomaga pozbyć się zaskórników. Efekt? Peeling migdałowy sprawia, że cera wygląda po prostu olśniewająco.
Na czym polega peeling migdałowy?
W gabinetach kosmetycznych stosuje się różnego rodzaju peelingi: głębokie (sięgają głębszych warstw skóry), średniej głębokości (obejmują cały naskórek i górną warstwę skóry) i powierzchowne (w obrębie naskórka). Od tego, jaki peeling wykonamy, będą też zależały jego efekty.
Peeling migdałowy w wysokich stężeniach (20-60%) wpływa na poprawę stanu skóry trądzikowej. Pomaga też pozbyć się przebarwień i ostudy. Kwas migdałowy w niskich stężeniach złuszczy martwy naskórek i zmniejszy widoczność płytkich zmarszczek. Chcąc cieszyć się jak najlepszym efektem należałoby wykonać serię zabiegów, których liczbę i częstotliwość należałoby ustalić z kosmetyczką.
Właściwości kwasu migdałowego
Kwas migdałowy otrzymujemy poprzez hydrolizę wyciągu z gorzkich migdałów. Oparte na nim peelingi redukują przebarwienia, spłycają zmarszczki mimiczne i pomagają przy problematycznej cerze trądzikowej. Ciekawostką jest fakt, że kwas migdałowy przeciwdziała fotostarzeniu się skóry oraz uodparnia na szkodliwe działanie promieni UV. Produkty z kwasem migdałowym można stosować do każdego typu cery.
Peeling migdałowy – efekty:
- odmładza i regeneruje skórę
- powoduje złuszczanie martwego naskórka, dzięki czemu cera odzyskuje ładny koloryt i gładkość
- zwiększa spoistość warstwy twórczej naskórka
- pomaga w usuwaniu drobnych blizn i przebarwień
- reguluje pracę gruczołów łojowych
- wspomaga oczyszczanie porów
- działa antybakteryjnie
- ma działanie nawilżające, przywraca jędrność i elastyczność cery
- stymuluje proces odbudowy naskórka
Wśród wad kwasu migdałowego należy wymienić pojawiający się czasami po zabiegu rumień oraz pieczenia, a także delikatne złuszczanie naskórka.
To, czy po zastosowaniu peelingu migdałowego wystąpią podrażnienia w dużej mierze zależy od stężenia kwasu migdałowego oraz rodzaju cery. Po stosowanych w moim gabinecie peelingach migdałowych 60% podrażnienia oraz pieczenie właściwie nie występują. Skóra się wycisza. Jedynie przy bardzo wrażliwej cerze można zaobserwować delikatne złuszczanie się naskórka – mówi Magdalena Ryszewska prowadząca Gabinet Kosmetologii w Wyszkowie.
Przeciwwskazania do peelingu migdałowego
Generalnie rzecz biorąc peeling migdałowy jest bardzo delikatnym zabiegiem przeznaczonym dla każdego rodzaju cery. Takim, który można stosować o każdej porze roku. Są jednak pewne przeciwwskazania do zabiegu z kwasem migdałowym. Jakie? Przede wszystkim różnego rodzaju uszkodzenia naskórka, łuszczyca oraz egzema. Zabiegu nie powinny wykonywać też osoby z opryszczką. Zabiegu z kwasem migdałowym nie stosuje się u kobiet po terapii retinoidami oraz po chemioterapii. Oczywistym przeciwwskazaniem do peelingu migdałowego jest też uczulenie lub nadwrażliwość na kwasy AHA i PHA.
Peeling migdałowy: Jak wygląda zabieg?
Peeling migdałowy składa się z kilku etapów:
- najpierw kosmetyczka oczyszcza cerę i wykonuje pre-peeling z 2% kwasem migdałowym.
- następnie nakłada preparat o wysokim stężeniu kwasu migdałowego, który pozostawia na około 20 minut.
- po zmyciu peelingu nakłada krem nawilżający.
Cały zabieg trwa około godziny, a jego cena wynosi około 150 zł. W przypadku peelingów migdałowych ważna jest systematyczność: wykonujemy je dwa razy w roku w seriach, na które składa się 4-6 zabiegów. Odstęp między zabiegami zależą od stężenia kwasu migdałowego i ustalane są indywidualnie z kosmetyczką. I choć tylko taki sposób wykonania zabiegu jest gwarancją pełnego sukcesu, zmiany w wyglądzie cery zobaczysz właściwie od razu. Już następnego dnia po pierwszym zabiegu skóra na twarzy i dekolcie będzie bardziej elastyczna, a jej koloryt się poprawi. Zapewniam Cię, że warto!