kobiecy.pl

Pierwsza w historii minifigurka LEGO, która podpisała kontrakt muzyczny

materiały PR

Marka LEGO i Universal Music Group przedstawiają pierwszy zestaw produktów z serii LEGO® VIDIYO™. Nowa propozycja pozwala dzieciom na samodzielne tworzenie teledysków, w świecie łączącym klocki LEGO®, muzykę i rozszerzoną rzeczywistość. Dzisiaj został również podpisany pierwszy w historii globalny kontrakt płytowy z minifigurką LEGO, DJ’em L.L.A.M.A.

materiały PR

Zaprezentowana gama produktów z serii LEGO VIDIYO to innowacyjna propozycja dla małych artystów w wieku 7-10 lat, którzy przy pomocy BitBoxów, Bandmates i BitBitów mogą stworzyć swój własny teledysk. Nowa seria powstała, aby celebrować i rozwijać dziecięcą kreatywność poprzez zabawę i muzykę. Dzisiaj też wytwórnia UMG Astralwerks podpisała pierwszy w historii globalny kontrakt płytowy z minifigurką LEGO – DJ’em L.L.A.M.A., którego debiutancki singiel „Shake” będzie miał premierę 19 lutego. Powstał on we współpracy z trzykrotnym zwycięzcą GRAMMY® NE-YO i wschodzącą gwiazdą, Carmen DeLeon. Wszyscy fani muzycznych nowości mogą zapisać się na stronie www.musicbyllama.com, dzięki czemu dostaną powiadomienie, gdy utwór zostanie opublikowany.

Jak mówi Joshua Burke, wiceprezes ds. marketingu strategicznego i globalnego partnerstwa w Universal Music Group, jest to ekscytujący dzień dla LEGO VIDIYO. – Muzyka idzie w parze z kreatywnością i odgrywa ważną rolę w rozwoju dziecka. Dzięki tej nowości dzieci będą eksperymentować i wyrażać siebie robiąc własne teledyski, a to pomoże im rozwijać kreatywność i techniczne umiejętności – dodaje.

Nowy sposób zabawy

Kultowa marka LEGO od lat tworzy produkty, które inspirują najmłodszych do rozwijania kreatywności. Zapowiadane pod koniec stycznia zestawy LEGO VIDIYO są tego najlepszym przykładem. Nowa seria produktów to połączenie zabawy w świecie fizycznym i cyfrowym. Dzięki efektom specjalnym, które gwarantują tzw. „BitBity”, muzyce i darmowej aplikacji, minifigurki LEGO mają szanse ożyć i stworzyć niesamowite muzyczne show. Jest to wyjątkowa możliwość dla każdego małego artysty, który marzy o wyreżyserowaniu, wyprodukowaniu i wystąpieniu w swoim własnym teledysku. Aplikację można pobrać tutaj.

materiały PR

Nowa wersja klocków

Pierwsza generacja LEGO VIDIYO składa się z BitBoxów, minifigurek LEGO i przypominających mini okładki albumów BitBitów. Fani muzyki mogą odkryć 6 wyjątkowych pudełek, BitBoxów, które samodzielnie można ozdobić. Każdy z nich zawiera minifigurkę LEGO, reprezentującą konkretny gatunek muzyczny, scenę do zeskanowania oraz 16 BitBitów, w tym 2 specjalne. Częścią pierwszej gamy produktów są także Bandmates: zestawy niespodzianka inspirowane muzyką. W zestawach tych są kolekcjonerskie minifigurki i dodatkowe BitBity, w tym jeden specjalny.

Muzyczna aplikacja

W aplikacji młodzi artyści będą mogli wybrać nazwę swojego zespołu, wystylizować jego członków i zaprojektować okładkę albumu. Dzięki efektom specjalnym uruchamianym po zeskanowaniu BitBitów (w pierwszym roku ma się ich pojawić aż 130!), twórcy będą mogli eksperymentować podczas nagrywania teledysków.

Początkowo w aplikacji dostępnych będzie około 30 piosenek artystów UMG, w tym dobrze znane przeboje. Wśród nich nie mogło zabraknąć utworu „Superhero”, największego hitu Viki Gabor, ambasadorki LEGO, dzięki któremu wygrała 17. Eurowizję Junior. Viki Gabor to prawdziwa inspiracja dla młodego pokolenia, która tak jak wszyscy początkujący artyści stawia na kreatywność i rozwijanie swojej pasji do muzyki. Lista piosenek dostępnych w aplikacji będzie regularnie uzupełniana o nowe utwory, a także o wyzwania i inspirujące treści, tak aby zachęcić dzieci do uruchamiania pokładów kreatywności, nawiązywania kontaktów z innymi ludźmi w twórczy sposób oraz przekształcania nagranych filmów w ekscytujące i dynamiczne produkcje. W aplikacji za różne aktywności będzie można zdobywać punkty, które następnie można wymienić na kostiumy, akcesoria i wyjątkowe układy choreograficzne.

Tworzenie własnego projektu z LEGO VIDIYO jest proste – wystarczy pobrać aplikację, wybrać muzykę, zeskanować minifigurki LEGO i BitBity, aby zobaczyć, jak ożywają dzięki rozszerzonej rzeczywistości. Każdy mały artysta po stworzeniu własnego 60-sekundowego klipu będzie mógł go zapisać w aplikacji, pokazać kolegom i rodzinie. Skróconą wersję teledysku dzieci będą mogły udostępnić. Jednak zanim twórczość dziecka zostanie zaprezentowana szerszej publiczności, treść zostanie sprawdzona i zatwierdzona przez moderatorów, aby zabezpieczyć wizerunek dziecka przed umieszczeniem go na platformie.

materiały PR

Nowa gwiazda na scenie muzycznej

DJ L.L.A.M.A. to pierwsza w historii ożywiona minifigurka LEGO, która podpisała kontrakt muzyczny z wytwórnią UMG Astralwerks. Nowa gwiazda stanowczo odmawia przywiązywania się do jednego gatunku muzyki. – Żaden styl muzyczny nie jest mi obcy. Chcę po prostu pracować z ludźmi, którzy mają zdrowy dystans do świata – mówi. Artysta przede wszystkim podchodzi do życia z ciekawością, zabawą i radością. Tym samym chce zainspirować młodych twórców, aby tak jak on odkrywali nowe gatunki muzyczne i byli otwarci na różne możliwości.

Fani będą mogli poznać bliżej DJ L.L.A.M.A. w zestawie LEGO VIDIYO Party Llama BeatBox, a także mogą być na bieżąco z jego szalonymi planami za pośrednictwem kanałów w mediach społecznościowych @musicbyllama.

Jak deklaruje William Thorogood, wiceprezes i producent wykonawczy w Grupie LEGO, nowa seria LEGO VIDIYO to bezpieczna przestrzeń dla dzieci, w której mogą wyrazić swoją kreatywność poprzez zabawę i tworzenie teledysków, co pozwoli im na rozwijanie nowych umiejętności. – Współpraca z UMG niesie ze sobą innowacje na wielu poziomach, od ekscytującego nowego produktu i aplikacji, po przełomowe sposoby angażowania fanów dzięki DJ L.L.A.M.A. LEGO VIDIYO zostało przetestowane przez ponad 1500 rodzin w Ameryce Północnej, Europie i Azji, a reakcja, jaką zaobserwowaliśmy, była niesamowita – dzieci i rodzice byli podekscytowani możliwością ożywienia minifigurek LEGO w ich własnych teledyskach. Teraz, gdy LEGO VIDIYO jest już dostępne, nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co młodzi twórcy mają w zanadrzu! – dodaje.


Źródło: Materiały prasowe

Exit mobile version