Pierwsze 2 lata życia dziecka

Pierwszy miesiąc po porodzie to czas, kiedy rodzice szukają odpowiedzi na setki pytań kłębiących się w ich głowach. Z biegiem czasu stają się coraz pewniejsi w nowej roli, ale od czasami pojawiają się nowe problemy do rozwiązania. W większości przypadków pomoże książka o długaśnym tytule “Pierwsze 2 lata życia dziecka. Przewodnik dla Rodziców. Jak Dbać o Rozwój, Pielęgnować i Zapobiegać Chorobom”.

Postanowiłam napisać o tej pozycji, ponieważ od czasu urodzenia się mojego niemowlęcia jest najczęściej wertowaną książką w naszym domu. Muszę jednak przestrzec rodziców, którzy w książkach o dzieciach cenią sobie przede wszystkim ładne obrazki: w “Pierwszych 2 latach życia dziecka” zdecydowanie przeważa treść nad ilustracjami. Plusem tej publikacji jest natomiast bardzo wygodny podział na kilka głównych rozdziałów. Rozdziały składają się z podrozdziałów, a te ostatnie z pytań. Autorzy wprowadzili też system oznaczeń (czerwone, zielone i żółte światło), który wyodrębnia najważniejsze wnioski i wskazuje czy coś jest zalecane, zabronione, czy też można tego spróbować i zobaczyć jaki będzie efekt. Wiadomo, że w chwilach stresu czasami ciężko jest znaleźć to, co nas interesuje, a tak prosty podział zdecydowanie ułatwia zadanie.

Podczas lektury bardzo ważny był dla mnie fakt, że “Pierwsze 2 lata życia dziecka. Przewodnik dla Rodziców. Jak Dbać o Rozwój, Pielęgnować i Zapobiegać Chorobom” jest napisany przez specjalistów i uwzględnia najnowsze badania lekarskie. Ponadto nie przypominam sobie sytuacji, w której szukałabym w tej książce informacji na jakiś temat i nie byłoby jej tam. Jedyne czego naprawdę brakuje to instruktaż udzielania pierwszej pomocy niemowlęciu i dziecku.

Jeżeli przekonałam Was do zakupu, to szukajcie na półkach księgarni: “Pierwsze 2 lata życia dziecka. Przewodnik dla Rodziców. Jak Dbać o Rozwój, Pielęgnować i Zapobiegać Chorobom” pod redakcją: prof. Chybickiej Alicji, prof. Dobrzańskiej Anny, prof.  Szczapy Jerzego i prof. Wysockiego Jacka wydane przez Medycynę Praktyczną.

Pierwsze 2 Lata Życia Dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *