Pisanki decoupage – prosty sposób na efektowną ozdobę

Pisanki decoupage

Pisanki decoupage

Pisanki decoupage to coraz popularniejsza forma zdobienia jajek wielkanocnych. Dlaczego? Przede wszystkim przemawiają za nią prostota i to, że nie potrzeba specjalnych umiejętności, by stworzyć piękną i efektowną ozdobę świąteczną. Z pewnością takie ozdoby wyróżnią się w wielkanocnym koszyczku oraz na stole. Pisanki wielkanocne decoupage są też doskonałą formą spędzania czasu rodziców z dziećmi – wiele technik decoupage z powodzeniem może być wykonywana przez dzieci, pod nadzorem dorosłych. Zobaczcie, jak przygotować swoje pierwsze pisanki decoupage!

Zobacz także podstawowe metody dekoracji decoupage >>>

Pisanki decoupage krok po kroku

Zastanawiasz się pisanki decoupage jak zrobić? Zanim przystąpisz do robienia swoich pierwszych pisanek metodą decoupde, sprawdź: Decoupage krok po kroku, co będzie Ci potrzebne, by zacząć. Pisanki robione techniką decoupage nie wymagają bardzo specjalistycznego sprzętu – na dobrą sprawę potrzebne są jajka, farby, klej, lakier i ozdoby, które chcecie przykleić do jajek. Wiele z tych rzeczy może być kupionych specjalnie do decoupage, ale niektóre mogą być zastąpione przez tańsze rzeczy, np. doskonale sprawdzają się resztki farby, które zostały po malowaniu ścian. Poniżej znalazłyśmy dla Was filmik, który pokazuje, jak zrobić bardzo proste pisanki metodą decoupage, które możecie wykonać razem z dziećmi.

Nieco bardziej skomplikowane są pisanki decoupage na styropianie. Jednak tylko pozornie ta technika wydaje się być trudniejsza. Jak zrobić pisanki decoupage na styropianie? Piękną wielkanocną ozdobę zobrazuje filmik poniżej. Wybrałyśmy jedną z prostszych metod, która jednak wymaga nieco cierpliwości od Was, ponieważ jest dosyć czasochłonna. Jednak warto potraktować to jako trening uważności, a z pewnością wyniki będą zachwycające. Satysfakcja po ukończeniu dzieła – gwarantowana!

Pisanki decoupage galeria

Przygotowałyśmy dla Was również krótką galerię najpiękniejszych jajek wielkanocnych wykonanych metodą decoupge, które udało nam się znaleźć w sieci. Inspiracje można znaleźć niemal wszędzie! Jajka mogą zdobić nie tylko świateczne wzory, jak króliczki, czy kurczaczki! Coraz częściej na pisankach znajdziemy motywy, które oddają zainteresowania osób, które je stworzyły. Jenym z popularniejszych wzorów są także kwiaty i jajka dekorowane w stylu vintage. Zobaczcie najpiękniejsze pisanki decoupage!

Pisanki decoupage galeria (fot. diyprojects.com, goodhousekeeping.com, notapaperhouse.com, etsy.com, s-media-cache-ak0.pinimg.com)
Pisanki decoupage galeria (fot. diyprojects.com, goodhousekeeping.com, notapaperhouse.com, etsy.com, s-media-cache-ak0.pinimg.com)

A jeżeli spodobały Wam się pisanki, które widać na zdjęciu głównym – zobaczcie filmik, jak wykonać je własnoręcznie:

Nie zapomnijcie także odwiedzić naszego sklepu i sprawdzić nowości!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *