kobiecy.pl

Plank challenge: Jak prawidłowo zrobić deskę?

Plank challenge

elements.envato.com

Słyszałaś o plank challenge? Zanim podejmiesz wyzwanie sprawdź, jak prawidłowo zrobić deskę i jakie są najczęstsze błędy podczas wykonywania tego ćwiczenia.

Co daje plank?

Wszystko. To tak w skrócie. Ze świecą można by szukać ćwiczenia, które aktywizuje tak wiele grup mięśniowych. To z pozoru niewinnie wyglądające ćwiczenie angażuje mięśnie ramion, brzucha i nóg, a do tego podnosi tętno. Nie tylko więc wzmacniasz mięśnie, ale też spalasz tłuszcz. Prawdziwe combo, prawda?

Zanim przejdziemy do tego, jak zrobić deskę musisz wiedzieć o kilku ważnych rzeczach:

elements.envato.com

Jak zrobić deskę?

  1. Połóż się przodem na macie, a następnie oprzyj na przedramionach ustawiając dłonie równolegle, a ramiona poza barkami.
  2. Stopy rozstaw na szerokość bioder i ustaw na palcach
  3. Ustabilizuj barki i łopatki.
  4. Napnij brzuch i pośladki.
  5. Oderwij kolana od podłogi starając się utrzymać wyprost w stawie biodrowym, neutralne ustawienie głowy i kręgosłupa.
  6. Utrzymaj pozycję

Najczęstsze błędy podczas robienia deski:

Plank challenge

Na czym polega plank challenge? To 30-dniowe wyzwanie, które polega na codziennym wykonywaniu deski. Zaczynasz od robienia deski przez 10 sekund. Każdego kolejnego dnia wydłużasz ten czas o 10 s. I tak do dnia, kiedy dojdziesz do 300 sekund, czyli 5 minut. Jakich efektów możesz się spodziewać po miesiącu plank challenge?

Po pierwsze powinnaś wyglądać szczuplej (oczywiście pod warunkiem, że nie zapomnisz o zdrowym odżywianiu). Wzmocnisz też mięśnie grzbietu, brzucha, ramion i pośladków. Ciekawostka: badania dowodzą, że deska jest skuteczniejszym sposobem na aktywizacje wszystkich mięśni brzucha niż tradycyjne brzuszki. Jak to możliwe?

Sprawdź: Najlepsze ćwiczenie na brzuch

Exit mobile version