Regeneracja włosów po lecie: 3 kroki do zdrowych i błyszczących włosów

regeneracja włosów po lecie

Po powrocie z urlopu jesteśmy wypoczęte i pełne energii. Niestety tego samego nie można powiedzieć o naszych włosach. Kąpiele w słonej wodzie morskiej lub chlorowanej z basenu niestety im nie służyły. Podobnie jak kilkakrotne moczenie i wysychanie na słonecznej plaży. W efekcie pasma są matowe i przesuszone. Regeneracja włosów po lecie będzie wymagała trochę wysiłku…

Regeneracja włosów po lecie

Lato i wszystko co z nim związane – sól morska, upały i wiatr – nie sprzyjają dobremu samopoczuciu włosów. Regeneracja włosów po lecie uratuje kosmki przed zmatowieniem i przywróci im pełnię blasku. Możesz sięgnąć po produkty do domowego użytku lub oddać się w ręce specjalisty w salonie fryzjerskim.

Domowa regeneracja włosów:

Olejowanie włosów

Modne ostatnio olejki są świetnym sposobem na regenerację włosów. Możesz sięgnąć po olej kokosowy, makademia lub arganowy. Olejowanie włosów najlepiej jest wykonać na około godzinę przed myciem. Wybrany olej wcieramy w końcówki włosów, a po odczekaniu godziny myjemy je szamponem.

Coraz popularniejsze stają się również kosmetyki wspomagające regenerację włosów na bazie olejków. Do najpopularniejszych należy wprawdzie makademia, ale warto sięgać po mieszanki różnych składników, które kompleksowo zadbają o nasze pasma. Nowością, która niedawno pojawiła się w perfumeriach jest Arganowy Elixir Balmain. Dzięki niemu włosy będą zdrowe i miękkie w dotyku, a fryzura nabierze rockowego charakteru.

olejowanie włosów
materiały prasowe

Regeneracja włosów kosmetykami z drogerii

Producenci kosmetyków starają się odpowiadać na nasze potrzeby, dlatego jesienią pojawia się tak wiele nowości, które wspomagają regenerację włosów. Kosmetolodzy polskiej marki Barwa postanowili wykorzystać w tym celu niesamowite właściwości żurawiny, która nie tylko zregeneruje włosy, ale również doda im objętości. Znana marka René Furterer proponuje nam natomiast pachnącą imbirem i cynamonem linię Lumicia: nawilży, odżywi i ułatwi rozczesywanie. Wybawieniem dla cienkich i delikatnych włosów będzie Hialuronowa odżywka z jedwabiem pajęczym marki Clarena. Połączenie dwóch niesamowicie silnie nawilżających substancji jest gwarancją skutecznego działania.

Domowe maseczki do włosów

Domowe maseczki do włosów były z powodzeniem stosowane przez nasze mamy i babki w walce o regenerację włosów. Jedna z najpopularniejszych bazuje na mieszance żółtka jajka z kilkoma kroplami oleju rycynowego. Taka domowa maseczka do włosów niweluje ich wypadanie oraz przywraca utracony plask. Gładkie i lśniące włosy są też wynikiem płukania w wodzie z sokiem z cytryny. Pamiętaj przy tym, że po umyciu szamponem, kosmyki spłukujemy chłodną (ale nie lodowatą) wodą. Dzięki temu łuski włosa szybciej się zamykają, a pasma wyglądają na zdrowsze.

Zobacz też: Domowe maseczki na twarz

Regeneracja włosów po lecie w salonie fryzjerskim

Botoks na włosy

Botoks to jedynie nazwa marketingowa, ale gdy zobaczysz efekt, zrozumiesz skąd się wzięła! Botoks na włosy to zabieg, którego zadaniem jest nawilżenie kosmyków, nadanie im objętości i pogrubienie. Zamknięty w specjalnej fiolce produkt rozprowadzany jest na włosach, które następnie są ogrzewane. W kolejnym kroku z pomocą prostownicy fryzjer “zespala” kosmetyk z włosami. Efekt błyszczących i gładkich włosów utrzymuje się nawet do 3 miesięcy. Niestety botoks na włosy nie należy do najtańszych zabiegów – w zależności od salonu fryzjerskiego może kosztować nawet do 700 zł.

Kriolipoliza włosów

To kolejny zabieg rodem z gabinetów medycyny estetycznej. Być może kojarzysz kriolipolizę jako zabieg, którego celem jest niszczenie komórek tłuszczowych? Niskie temperatury stosowane w salonach fryzjerskich działają zupełnie inaczej. Po nałożeniu preparatu, który zawiera substancje odżywcze włosy poddawane są działaniu niskich temperatur. Po zabiegu kosmyki odzyskują blask i stają się miękkie w dotyku. Efekt utrzymuje się do trzech tygodni. Plus? Jest znacznie taniej niż w przypadku botoksu na włosy! Kriolipoliza włosów kosztuje około 200 – 250 zł.

Na ratunek końcówkom

Ach te rozdwajające się końcówki! Gdyby nie one wiele z nas najchętniej w ogóle nie podcinałaby włosów. Tymczasem gdy tylko włosy trochę podrosną, jesteśmy zmuszone je podciąć. I tak w kółko! Rozdwajaniu się końcówek można jednak częściowo zaradzić. Ma temu służyć obcinanie włosów rozgrzanymi nożycami. Taki zabieg to świetny wstęp do regeneracji włosów po lecie!

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *