Rose Quartz i Serenity – najmodniejsze kolory 2016

Rose Quartz i Serenity

Tuż po zakończeniu tygodni mody Instytut Pantone obwieścił, że najważniejszymi kolorami na 2016 rok będą Rose Quartz (kwarcowy róż) oraz Serenity (spokojny niebieski). Oba pastelowe odcienie mają zawładnąć sercami kobiet na całym świecie. Zwróćcie uwagę na to, że po raz pierwszy w historii wskazano aż dwa kolory. Do tej pory eksperci instytutu jednoznacznie wybierali jedną barwę, która miała dominować w danym sezonie.

najmodniejsze kolory 2016 - pantone

Najmodniejsze kolory 2016 roku

Na dwóch pastelowych odcieniach jednak nie koniec! Eksperci Pantone zauważyli, że w tym roku czeka nas prawdziwa eksplozja energetycznych barw. Projektanci sięgają po najróżniejsze inspiracje, a kolekcje mienią się wszystkimi kolorami tęczy. Obok Serenity umieszczono złamaną szarość. Tuż obok jest Rose Quartz, a za nim uplasowała się delikatna czerwień.

Najmodniejsze kolory 2016 są pełne energii i optymizmu. Wystarczy spojrzeć na słoneczny żółty, świeżą zieleń wiosennych liści czy odważną czerwień. Zasłużone miejsce w kolekcjach zajmują różne odcienie niebieskiego. Wytchnienie znajdziecie m.in. przy beżach i zgaszonych odcieniach.

Rose Quartz i Serenity

Jak nosić Rose Quartz i Serenity?

Rose Quartz i Serenity pięknie wyglądają razem. Te dwa spokojne pastelowe kolory tworzą duet niemalże idealny. Możesz łączyć je w jednej stylizacji lub stawiać na inne zestawy. Wszystkie jasne kolory doskonale komponują się z bielą. Czerń może okazać się dla nich nieco zbyt przytłaczająca. Bezpieczniejszym kompanem dla różu i niebieskiego będzie granat. Oba kolory są bardzo zimne, warto więc zestawić je ze srebrem.

A może macie jeszcze inne pomysły na wykorzystanie Rose Quartz i Serenity w swoich lookach?

Opublikowany w Moda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *