kobiecy.pl

Rozmiary spodni damskich: jak je prawidłowo odczytywać?

rozmiary spodni damskich

Rozmiary spodni damskich / unsplash

Rozmiary spodni damskich często bywają mylnie odczytywane. Podczas wyboru spodni należy wziąć pod uwagę nie tylko fason, ale także i rozmiarówkę dla konkretnego sklepu. Każda marka może mieć inne rozmiary, ale na szczęście większość sklepów udostępnia na swoich stronach internetowych tabelę rozmiarów. Warto się z nimi zapoznać, aby wybrane spodnie leżały jak ulał.

Rozmiary spodni damskich: jak odczytywać

Kupując nowe spodnie musisz wziąć pod uwagę przede wszystkim swój obwód talii oraz bioder. Właśnie na podstawie tych dwóch kategorii tworzone są tabele rozmiarów. Damskie spodnie znajdziemy zazwyczaj w rozmiarach od 32 do 46. W linii plus size rozmiarówka rozszerza się niekiedy do rozmiaru 58. Inaczej nieco wygląda sprawa z jeansami. Rozmiary damskich jeansów są podawane zazwyczaj w calach i nieco się różnią. Rozmiarówka zaczyna się od rozmiaru 24, a kończy na 35. Jeżeli więc przykładowo masz rozmiar spodni 34, to musisz kupić jeansy o rozmiarze 27. Przykładowa tabela rozmiarów wygląda tak:

rozmiary damskich spodni – tabela

Jak wybrać idealny rozmiar spodni?

Zanim zdecydujesz się na konkretne spodnie dokładnie sprawdź obwód swoich bioder oraz talii. To pomoże ci dopasować rozmiar nie tylko w sklepie stacjonarnym oraz podczas zakupów online. Największy problem z dobraniem idealnego rozmiaru spodni mają kobiety o figurze gruszki. Taka sylwetka charakteryzuje się wąską talią i szerokimi biodrami. W rezultacie spodnie odstają w pasie i wygląda to nieestetycznie. Jedynym rozwiązaniem jest zwężenie spodni w talii. Jeśli masz figurę typu gruszka, zwróć uwagę przede wszystkim na nogawki spodni, aby nie były za luźnie lub za wąskie.

Rozmiar spodni 32/34 co oznacza: co oznacza rozmiar spodni 32/34?

Czasami zdarza się tak, że na metkach znajdziemy dwa rozmiary w calach. Dlaczego tak się dzieje? Podany rozmiar jest w calach i zazwyczaj określa szerokość bioder oraz długość nogawki. Jest to angielskie W/L – width (szerokość)/lenght (długość). Należy przyjąć, że 1 cal wynosi 2,54 cm. Mnożąc te rozmiary przez centymetry otrzymamy nasze wymiary bioder i długości nogawki.

Spodnie 30/32 jaki to rozmiar?

Przykładowo, jeśli widzisz rozmiary spodni damskich podane w przedziale 30/32, to w Europie będzie to oznaczać rozmiar spodni XXS dla talii 61-63 cm, bioder 83-85. Jeśli chodzi o jeansy będzie to rozmiar 24/25.

Zobacz też:

Exit mobile version