Jak schudnąć po ciąży?

Jeszcze nie urodziłaś a już zastanawiasz się, jak zgubić zbędne kilogramy i czy kiedykolwiek odzyskasz dawną figurę? Spokojnie! Wystarczy odrobina konsekwencji i samozaparcia a na pewno się uda!
To zupełnie normalne, że w ciąży tyjesz, ale Twoje ciało jest też zaprogramowane na schudnięcie po porodzie. Część nadliczbowych kilogramów odłożyła się w Twoim ciele w postaci tłuszczu, w którym są zawarte witaminy przeznaczone dla dziecka. Karmiąc je piersią szybko pozbędziesz się dodatkowych kilogramów.
Twoim sprzymierzeńcem w walce o odzyskanie dawnej figury jest również niemowlę. Zdarzają się oczywiście dzieci, które tylko jedzą i śpią, ale w każdym wypadku cykl snu z wiekiem się kurczy. Dziecko trzeba przewinąć, nosić, chodzić z nim na jak najdłuższe spacery… Jeśli nie masz w bloku lub domu windy prawdopodobnie będziesz musiała wnosić i znosić wózek. Po pewnym czasie zapewne zauważysz, że masz ładnie wymodelowane ramiona i nogi. Gorzej rzecz się ma z mięśniami brzucha – bez odpowiednich ćwiczeń same się nie wykształcą. Postaraj się wygospodarować kilka minut rano, kiedy nie jesteś jeszcze tak bardzo zmęczona i zrobić kilka serii brzuszków.
Nie musisz, a jeśli karmisz piersią zdecydowanie nie powinnaś stosować żadnej diety poza… zdrowym żywieniem. I Tobie i dziecku wyjdzie na zdrowie, jeśli ograniczysz słodycze, zrezygnujesz ze słodzonych napojów i będziesz jadła jak najmniej wysokoprzetworzonej żywności. Ciasta kupne zastąp domowymi, ponieważ nie zawierają one niezdrowych tłuszczy trans. Jeśli bardzo lubisz soki, dużo zdrowiej będzie je robić samemu w domu. Szybko przekonasz się, jak bardzo smak świeżowyciskanego soku odbiega od tego z kartonika i będziesz miała pewność, że nie są dosładzane.
Stosując się do tych kilku zaleceń na pewno szybko, a co najważniejsze w miarę bezboleśnie, wrócisz do dawnej sylwetki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *