Sklep dla niemowląt, czyli gdzie kupować rzeczy dla dziecka

Skompletowanie wyprawki dla noworodka nie jest zadaniem łatwym. Pomożemy Wam wstępnie zorientować się, jak kształtują się ceny artykułów dla dzieci w zależności od miejsca zakupu.

Oczywiście są osoby, które mogą sobie pozwolić na duże i drogie zakupy dla niemowlaka. Zakładam jednak, że skoro tutaj zaglądasz szukasz miejsc, gdy można kupić tanie artykuły dla dzieci. Przedstawię Ci więc efekty moich poszukiwań…

W hurtowni nie zawsze taniej
W czasie ciąży miałam bardzo dużo czasu na szukanie rzeczy do wyprawki i na porównywanie cen. Pierwszym zaskoczeniem było to, że zdarza się, że w hurtowniach dla dzieci nie zawsze jest taniej niż w sklepach firmowych. Są oczywiście sklepy z definicji drogie, w których ja osobiście nie znalazłam nic tańszego niż gdzie indziej, np. Świat Dziecka. Inaczej się sprawa ma w przypadku Smyka: w czasie kiedy ja kompletowałam wyprawkę mieli np. najtańsze pieluszki tetrowe i korzystne promocje na butelki i smoczki. Czasami warto więc przejechać się gdzieś dwa razy i sprawdzić jakie są ceny.

Uwaga na zakupy w Internecie
Nie da się ukryć, że na Allegro.pl kupisz bardzo tanie, markowe i dobrej jakości rzeczy. Trzeba jednak uważać na niesprawdzonych sprzedawców. Od pewnego czasu kupuję tylko od osób, które mają bardzo dużo komentarzy i długą historię na Allegro. Niestety, gdy kupowałam od wszystkich zdarzały się rzeczy zupełnie niewymiarowe, których nigdy dziecku nie założyłam i fatalnej jakości.
Zdarza się, że sklepy sprzedające na Allegro mają swoje e-sklepy. Proponuję dobrze przyjrzeć się cenom w tych sklepach, ponieważ niejednokrotnie zauważyłam, że tańsze są głównie produkty wystawione na aukcjach internetowych.
Dużo taniej w Internecie można kupić np. mleko dla dzieci i tu znowu uwaga! Szukając po nazwie mleka odnajdywałam apteki interntowe, w których faktycznie było najtaniej, ale tylko mleko. Zdarzyło mi się znaleźć aptekę, w której wszystkie pozostałe produkty były droższe.
Zostaje chyba najważniejsze: skalkuluj zakupy tak, żeby po doliczeniu kosztu przesyłki nadal Ci się do opłacało… Dlatego najlepiej jest kupować od jednego sprzedawcy albo większe ilości.

Wyprzedaże
Ech… Jeśli liczysz na to, że uda Ci się na nich coś kupić możesz się przeliczyć… Wyprzedaże w sklepach dla dzieci są zazwyczaj bardzo późno. Najczęściej dany sezon już się zupełnie kończy i kupowanie na niego rzeczy się nie opłaca.

Znajomi i sklepy z używaną odzieżą
Osobiście nie pozyskiwałam w ten sposób rzeczy, ale jest to jakieś rozwiązanie. Dziecko używa wszystkiego tak krótko, że z powodzeniem może z tego skorzystać kolejny maluszek. Nie wolno tylko nabywać w ten sposób: materacy, butów i fotelików samochodowych (nie wiemy czy fotelik nie jest powypadkowy).

Od producenta
Czasami zdarza się, że jakiegoś zakupu można dokonać bezpośrednio od producenta. Zdecydowanie opłaca się to w przypadku dużych i drogich rzeczy, jak np. wózek. Kierując się zasadą mówiącą, że kto pyta nie błądzi wyślij producentowi maila z zapytaniem, czy sprzeda ci daną rzecz i prześle ją kurierem. Ja w ten sposób zaoszczędziłam ok. 30% wartości wózka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *