kobiecy.pl

Slugging. Nowy sposób na nawilżenie twarzy

slugging

Fotolia

Slugging to nowa, skuteczna metoda na nawilżenie twarzy. Doskonała na zimę i arktyczne mrozy. Zobacz koniecznie na czym polega!

Nawilżenie twarzy – podstawa pielęgnacji

Każdą porą roku nawilżenie cery jest bardzo ważne, ale zimą jest najważniejsze. Zewnętrzne czynniki jak mróź i suchość powietrza oraz smog źle wpływają na kondycję skóry powodując szybsze starzenie się, utratę wody i zaczerwienienia. Właśnie dlatego cały czas szukamy idealnego i skutecznego sposobu na poradzenie sobie z tymi problemami. Jedną z nawilżających metod jest slugging, który pobija świat urody na całym świecie. To nowy i zachwalany przez wiele kobiet sposób, który naprawdę warto wypróbować.

Zobacz też: Domowa maseczka nawilżająca

Na czym polega slugging?

Popularny wśród urodowych bloggerek sposób polega na użyciu podczas nawilżania tylko jednego kosmetyku. Mowa tutaj o wazelinie. Samo słowo “slugging” oznacza właśnie “wazelinowanie”.  Spytasz pewnie, czy rzeczywiście jeden produkt wystarczy, aby dogłębnie nawilżyć skórę? Tak, wystarczy!

Wazelina od lat znana jest ze swoich właściwości nawilżających. Stosujemy ją na ciało oraz usta i działa naprawdę dobrze. Niestety często bywa niedoceniania, a szkoda, bo oprócz nawilżenia potrafi też walczyć z oznakami starzenia się i świetnie ujędrnia skórę. Jest okluzyjna, co oznacza, że tworzy ochronną błonę na skórze i zapobiega utracie wody. To czyni ją idealnym kosmetykiem na zimę!

Slugging krok po kroku

Jak stosować tę metodę? Bardzo prosto! Oto instrukcja krok po kroku:

Nałożona wazelina stworzy coś w rodzaju żelowej maski, która przez noc zmiękczy skórę oraz utrzyma wilgoć.

Być może przerazi cię wygląd twarzy, kiedy będziesz mieć na sobie wazelinową maseczkę, ale nie ma się czego bać, gdyż efekt zaraz po przebudzeniu będzie oszałamiający. Wazelinę zmyj letnią wodą. Od razu zauważysz różnicę. Skóra będzie miękka, jędrna i gładka.

Slugging – czy dla wszystkich?

Niestety ta metoda nie jest odpowiednia dla wszystkich rodzajów cery. Nie powinny jej stosować posiadaczki skóry trądzikowej i skłonnej do przetłuszczania się, gdyż wazelina może zapychać pory.

Niemniej jednak slugging to polecany i godny uwagi sposób na nawilżenie cery. Wypróbujesz na sobie ten zabieg?

Zobacz też: Honey skin – koreańska pielęgnacja twarzy

Exit mobile version