kobiecy.pl

Top filmy Netflix: Jakie filmy na Netflix warto obejrzeć?

top filmy netflix

unsplash

Właśnie zalogowałeś się do portalu? Zastanawiasz się, jakie filmy na Netflix warto obejrzeć? Chcesz wybrać coś, co będzie pasowało do Twojego nastroju? A może zamierzasz oglądnąć film z przyjaciółką lub drugą połówkę i nie możecie na nic się zdecydować? Jeśli tak, sprawdź kilka naszych propozycji!

Jakie filmy na Netflix?

Jednym z ciekawych Netflix filmów jest z całą pewnością “Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga”. Wystąpili w nim m.in. Will Ferrell, Rachel McAdams, Pierce Brosnan, Dan Stevens i Demi Levato. Jeśli myślisz, że to kolejna “głupia komedia z Willem Ferrellem”, jesteś w poważnym błędzie. To jedna z najprzyjemniejszych niespodzianek roku 2020. Ta muzyczna komedia jest zaskakująco słodka i naprawdę wzruszająca. Dlatego znalazła się wśród najlepszych filmów na Netflix.

“Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga” opowiada o kilku przyjaciołach i muzykach z Islandii, którzy niespodziewanie biorą udział w Konkursie Piosenki Eurowizji. Festiwal testuje ich talenty i wzajemne relacje. Ferrell jest zabawny jak zawsze, ale to Rachel McAdams kradnie całe show i po raz kolejny udowadnia, że ma wielki talent komediowy.

Jeśli lubisz filmy romantyczne Netlix na pewno Cię nie zawiedzie. Powieść Jane Austen “Duma i uprzedzenie” doczekała się wielu adaptacji, ale wersja Joe Wrighta z 2005 jest prawdopodobnie najlepsza. W rolach głównych występują Keira Knightley, Matthew Macfayden, Brenda Blethyn i Donald Sutherland.

Wśród najwyżej ocenianych filmów Netflix nie mogło również zabraknąć “Clueless” (Słodkie zmartwienia). Ta luźna interpretacja “Emmy” Jane Austen wprowadza nas w życie 15-letniej Cher Horowitz (Alicia Silverstone): uprzywilejowanej, pięknej i popularnej dziewczyny, która na pozór ma wszystko

Top filmy Netflix

Wśród filmów Netflix znajdziesz również “The Social Network”, który przybliża historię powstania Facebooka. W głównej roli wystąpił Jesse Eisenberg. Co prawda film nie odzwierciedla dokładnie wszystkich wydarzeń, ale i tak jest bardzo wciągający.

Jeśli szukasz najnowszych filmów na Netflix, zwróć uwagę na “Da 5 Bloods”. Przedstawia grupę weteranów wojny w Wietnamie, który wracają teraz do kraju, by znaleźć szczątki poległego dowódcy i skarb, który pozostawił. To emocjonalna podróż, podczas której zmierzą się z traumatycznymi wspomnieniami. Delroy Lindo, Clarke Peters, Norm Lewis, Isiah Whitlock Jr i Chadwick Boseman grają oryginalnych Bloodsów, a Jonathan Majors reprezentuje kolejne pokolenie.

W kategorii top filmy Netflix czołowe miejsce zajmuje “Historia Małżeńska”, z 2019 roku. Scarlett Johansson i Adam Driver wcielają się w parę, która postanawia się rozwieść. Zagrali rewelacyjnie, nic więc dziwnego, że film zdobył nominację do Oscara dla najlepszego aktora i najlepszej aktorki. Oprócz tego zdobył nominację dla najlepszej aktorki drugoplanowej (Laura Dern), najlepszego scenariusza i ścieżkę dźwiękową.

Jeśli szukasz najlepszych filmów Netflix i lubisz się wzruszać, zwróć uwagę na “Dla ciebie wszystko”. To amerykański melodramat z 2014, wyreżyserowany przez Michaela Hoffmanna, oparty na powieści Nicholasa Sparksa. W rolach głównych wystąpili James Marsden i Michelle Monaghan.

Filmem, który od dłuższego czasu gości w Top 10 Netflix jest “Jak zostałem gangsterem?” z Marcinem Kowalczykiem, Tomaszem Włosokiem oraz Natalią Szroeder w rolach głównych. Zanim zaczniecie go oglądać, koniecznie przygotujcie sobie wszystko tak, by przez niemal 2,5 godziny nie musieć ruszać się z kanapy. Od tego filmu ciężko będzie się oderwać. Prawdziwa historia gangstera, który w latach 90. zaczyna piąć się po szczeblach kariery w warszawskim półświatku wciąga bez reszty.

Zobacz też: Netflix – filmy dla dorosłych

Exit mobile version