Trendy nadchodzącej jesieni

Jakie trendy królują tej jesieni? Jak się zmieniły w porównaniu do ubiegłego roku. Co zostawić w swojej szafie, a co wyrzucić lub oddać?

Trendy na jesień

Tej jesieni pojawiło się kilka nowości, ale też sporo trendów widzieliśmy już w zeszłym roku. Zobacz te najważniejsze.

1. Fascynacja retro. O ile w zeszłym sezonie były to jedynie nawiązania do retro, o tyle jesień-zima 2015 to wielki powrót fasonów z dawnych lat. Projektantom nie wystarczają już pudełkowe kroje i rozkloszowane sukienki oraz spódnice. Sięgają po kombinezony, ale również szalenie kobiece spodnie z wysokim stanem. Do łask wracają też dzwony.

2. Metaliczne kolory. W zeszłym roku nieśmiało wkraczały do świata dodatków jako elementy obuwia czy torebek. Tej jesieni lansowane są nawet w formie total looku. Na porządku dziennym są akcesoria w całości wykonane ze złotych czy srebrnych materiałów.

3. Łączenie kontrastów. W zeszłym roku przede wszystkim zestawialiśmy ze sobą matowe oraz błyszczące materiały. Teraz to już nie wystarcza. Kontrastowe powinny być faktury i kolory. Do łask wrócił patchwork. Ten wyrosły z biedy i oszczędności sposób szycia stał się sposobem na tworzenie modnych toreb, a nawet płaszczy.

4. Kolory i wzory. Jesień i zima 2015 to czas dwóch odmiennych tendencji. Albo stawiamy na zupełnie proste fasony i jednolite kolory, albo wybieramy multikolorowe wzory.

5. Skóra i zamsz. W zeszłym roku nosiłyśmy przede wszystkim skórzane spodnie, spódnice i sukienki. W tym sezonie nieśmiało wkracza zamsz. Na razie pojawia się głównie na spódnicach i płaszczach, ale myślę, że ta tendencja obejmie też inne części garderoby.

6. Boho, orient. Projektanci inspirują się stylem boho. Niektóre marki (np. Promod) opierają na tym trendzie całą kolekcję na chłodne miesiące. W dodatkach pojawiają się frędzle i typowa dla tych styli nonszalancja.

7. Krata. Na dobre zagościła w naszych szafach już w zeszłym roku. W tym sezonie nadal zajmuje zaszczytne miejsce i wcale nie musisz z niej rezygnować.

8. Odważne kolory. Coś, czego często brakuje w zimowych kolekcjach. W tym roku marki odzieżowe przekonują nas do kolorowych stylizacji. Wystarczy jeden barwny dodatek…

Zobacz też: Hot trend – błyszczyk z brokatem

Opublikowany w Moda