Tropical Islands pod Berlinem

Tropical Islands

Co robić, gdy nad polskim morzem siąpi deszcz, a termometr pokazuje zaledwie 18 stopni? Zamiast dreptać w tę i z powrotem po deptaku postanowiliśmy przejechać niewiele ponad 300 kilometrów dalej. W Tropical Islands pod Berlinem idealna pogoda jest zawsze!

Tropical Islands Berlin

Tropical Islands pod Berlinem to ogromny, zadaszony aquapark. Na terenie ponad 100 000 m2 zgromadzono liczne atrakcje. Jest ich tyle, że z pewnością nie zdążysz zobaczyć wszystkiego w ciągu jednego dnia. Zwłaszcza, jeśli do Tropical Island wybierasz się tak jak my z dziećmi. Co musisz wiedzieć, zanim wyruszysz w drogę?

Godziny otwarcia

Tropical Island jest czynny całą dobę, ale wejść do aquaparku można jedynie w godzinach 6:00-24:00. Jeśli wybieracie się tam w jeden ze świątecznych dni w Niemczech lub w Polsce, musicie liczyć się ze sporymi kolejkami do wejścia i… brakiem leżaków! Podberliński park rozrywki jest tak oblegany, że już około godziny 10:00 znalezienie miejsc dla naszej czteroosobowej rodziny było pewnym wyzwaniem. Dlatego warto postarać się wejść do aquaparku jak najwcześniej.

Warto wiedzieć, że Tropical Islands otwarte są przez cały rok z jednym małym wyjątkiem: aquapark zostaje zamknięty w dniach 23-25 grudnia. W tym czasie nie można też oczywiście zostać na nocleg, a w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia (25 grudnia) sprzedawane są jedynie bilety krótkiego pobytu.

Adres

Tropical Island reklamowane są jako aquapark pod Berlinem, więc zawsze myślałam, że miejsce to znajduje się tuż przy wyjeździe z niemieckiej stolicy. W rzeczywistości jadąc z Polski trzeba przejechać około 60 kilometrów dalej, co w praktyce oznacza około 40 minut jazdy.

Nocleg

Nie musimy opuszczać parku rozrywki na noc. Na jego terenie można skorzystać z bogatej oferty noclegowej. Do wyboru macie apartamenty (od 120 EUR za osobę), bungalowy (od 100 EUR) i najtańszą opcję – bungalowy (od 75 EUR za osobę).

Planując nocleg w Tropical Island warto zabrać ze sobą zarówno coś ciepłego, jak i bardzo przewiewnego. W internecie znalazłam opinie mówiące, że w nocy w aquaparku potrafi być dość zimno. Podczas naszego pobytu było jednak bardzo gorąco.

Tropical Islands cennik

Przyznam, że cennik Tropical Islands był dla mnie małą zagwozdką. W sprzedaży są jednorazowe wejściówki oraz promocyjne pakiety. Warto dokładnie policzyć, co w Waszym wypadku opłaca się bardziej.

Ceny biletów wstępu dla dorosłych zaczynają się od 42 EUR. Dzieci do 5 lat wchodzą do parku gratis. Bilet upoważnia Was do korzystania z atrakcji wewnątrz hali (Strefa Tropikalna) oraz na zewnątrz, gdzie znajduje się Strefa Amazonia.

Trochę droższy jest bilet obejmujący również strefę saun, za którego dorośli zapłacą 49 EUR. W tej dodatkowej opłacie macie możliwość skorzystania ze spa. Jednak jeśli wybieracie się na jeden dzień, prawdopodobnie nie zdążycie do niej dotrzeć. Ilość atrakcji w wewnętrznej i zewnętrznej strefie aquaparku jest bowiem ogromna!

 

Tropical Island w praktyce

Przed wyruszeniem w podróż do Tropical Island warto wstępnie zapoznać się z planem obiektu. Aquapark jest bowiem tak ogromny, że w dniu pobytu może Wam być się ciężko zorientować wśród licznych atrakcji.

Strefa Tropicalna

Większość hali zajmuje Strefa Tropikalna. Składa się na nią ogromny basen Morze Południowe, Laguna, wysokie zjeżdżalnie oraz brodzik dla dzieci. To jeszcze nie wszystko! Na terenie Strefy Tropicalnej znajdziesz też miejsce, by choć trochę osuszyć dzieciaki podczas zabawy na kulkach, jazdy specjalnym torem dla minisamochodów lub oglądania przyrody charakterystycznej dla lasu tropikalnego. Dorośli odpoczną w jednej z licznych restauracji lub napiją się kawy w kawiarni. Mogą też zagrać w minigolfa, albo… polecieć jednym z dwóch balonów! W Tropical Islands zrobisz też zakupy. Znajdujący się na terenie Strefy Tropikalnej sklep wyposażony jest w akcesoria plażowe, ale też świeże produkty spożywcze.

Amazonia

Od czasu, gdy otwarto strefę Tropical Islands Amazonia, aquapark stał się doskonałym miejscem na wypoczynek również latem. Na 35 000 m2 znajdziecie zjeżdzalnie, sztuczną rzekę o niebagatelnej długości 250 metrów oraz rozległe miejsce do leżakowania. Baseny są ogrzewane, a temperatura wody nie spada poniżej 31 stopni Celcjusza. Chcąc skorzystać ze strefy Amazonia nie musicie kupować dodatkowego biletu.

Strefa saun

Ostatnią, dodatkowo płatną strefą w Tropical Islands pod Berlinem jest strefa saun. Skorzystacie tu z usług kosmetyczki, zrelaksujecie się podczas masażu i spalicie nadliczbowe kalorie w fitness clubie.

Tropical Islands: nasze opinie o największym aquaparku w Niemczech

Jeszcze przed podróżą do Tropical Islands znalazłam w internecie bardzo różne opinie. Wśród nich pojawiały się głosy, że hala, owszem jest ogromna, ale też zdecydowanie przereklamowana. Co my na ten temat sądzimy?

Jak już wspomniałam Tropical Islands w Niemczech odwiedziliśmy z dziećmi, które w aquaparku znalazły taką ilość atrakcji, że zaraz po wyjściu z niego natychmiast zasnęły w samochodzie. Najbardziej podobała nam się Laguna, w której znajdziecie wodospady, górską rzekę, i wiele innych atrakcji. Ogromne Morze Południowe robi wrażenie, gdy się na nie patrzy, ale w praktyce jest dość… nudne. Za to liczne kulki, samochody i wiele inny możliwości po wyjściu za basenu okazały się genialne! Dzięki nim dzieciaki nie siedziały non stop w wodzie, a przed wyjściem na dwór mogły wyschnąć. Niestety ze względu na brzydką pogodę nie odwiedziliśmy zewnętrznej strefy Amazonia. Brak czasu nie pozwolił nam również wejść do Strefy Saun.

Jadąc do Tropical Islands pod Berlinem byliśmy przekonani, że jeden dzień w zupełności wystarczy na zobaczenie aquaparku. Być może faktycznie by tak było, gdybyśmy jechali sami. Pewnie wykąpalibyśmy się wtedy we wszystkich basenach, zjechali ze wszystkich dostępnych w Tropical Islands zjeżdżalni oraz skorzystali z bogatej oferty gastronomicznej. Tymczasem dzieciaki były zachwycone każdą kolejną atrakcją. Kolejny wyjazd do aquaparku pod Berlinem planujemy więc na trzy dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *