Ubieranie dziecka wiosną

Na dworze jest coraz cieplej i zmyleni wyższą temperaturą nierzadko wybieramy zbyt chłodne (lub ciepłe) ubrania dla dzieci. Stąd częste o tej porze roku infekcje.

Jak ubierać niemowlaka wiosną?

W powietrzu czuć wiosnę. Słońce świeci coraz mocniej i dłużej. Gdy tylko zajdzie, czuć jeszcze zimowy chłód. O tej porze roku ciężko jest odpowiednio ubrać siebie, a tym bardziej wybrać właściwe ubrania dla dzieci. Sprawa jest jeszcze bardziej złożona, gdy musisz wyszykować na spacer noworodka. Jak ubierać niemowlaka w pierwsze słoneczne dni?

Malutkie dziecko leżące podczas spaceru w wózku ma znacznie większe szanse zmarznąć niż Ty. Nie oznacza to jednak, że musi być otulony po same uszy. Oprócz zwykłego kompletu składającego się z body i pajacyka, ubierz niemowlę w kombinezon na wiosnę. Możesz też przykryć maleństwo kocem.

Jak ubierać niemowlaka?
Jak ubierać niemowlaka?

Najlepsze ubrania dla dzieci na wiosnę

Ubrania dla starszych dzieci też stawiają przed nami pewne wyzwania. Jak je dobrać i co założyć?

Po pierwsze pamiętajmy o tym, że najgorsze jest przegrzewanie. Jeśli maluszek jest spocony, wystarczy, że owieje go lekki wiaterek i przeziębienie gotowe! Schowajmy więc już zimowe kombinezony i ciepłe kurtki. Zastąpmy je ubiorem “na cebulkę”.

Dziecko powinno być ubrane w ten sposób, aby można było łatwo zdjąć jedną z warstw. Możemy założyć cieplejsze spodenki, bodziak, bluzę i kurtkę. Do wózka spakujmy dwa koce: leciutki i ciepły. W razie nagłej zmiany pogody zawsze można brzdąca przykryć. Warto pamiętać też o zabraniu folii przeciwdeszczowej. Nie zajmuje wiele miejsca, a w razie mżawki czy większego deszczu uchroni dziecko przez zmoknięciem.

Pamiętajmy, że ubranie dla dziecka powinno być dostosowane do jego aktywności. Planując spacer w wózku albo dłuższe przebywanie w pozycji siedzącej (np. przejażdżka bryczką), powinniśmy ubrać malca w o jedną warstwę cieplej niż siebie. Jeżeli wiemy, że dziecko będzie spacerować pieszo lub biegać na placu zabaw, ubierzmy je nieco lżej. Zawsze też możesz schować dodatkową warstwę ubrań do torby.

A jakie ubrania dla dzieci na wiosnę Wy wybieracie najchętniej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *