kobiecy.pl

Ubieranie dziecka wiosną

Na dworze jest coraz cieplej i zmyleni wyższą temperaturą nierzadko wybieramy zbyt chłodne (lub ciepłe) ubrania dla dzieci. Stąd częste o tej porze roku infekcje.

Jak ubierać niemowlaka wiosną?

W powietrzu czuć wiosnę. Słońce świeci coraz mocniej i dłużej. Gdy tylko zajdzie, czuć jeszcze zimowy chłód. O tej porze roku ciężko jest odpowiednio ubrać siebie, a tym bardziej wybrać właściwe ubrania dla dzieci. Sprawa jest jeszcze bardziej złożona, gdy musisz wyszykować na spacer noworodka. Jak ubierać niemowlaka w pierwsze słoneczne dni?

Malutkie dziecko leżące podczas spaceru w wózku ma znacznie większe szanse zmarznąć niż Ty. Nie oznacza to jednak, że musi być otulony po same uszy. Oprócz zwykłego kompletu składającego się z body i pajacyka, ubierz niemowlę w kombinezon na wiosnę. Możesz też przykryć maleństwo kocem.

Jak ubierać niemowlaka?

Najlepsze ubrania dla dzieci na wiosnę

Ubrania dla starszych dzieci też stawiają przed nami pewne wyzwania. Jak je dobrać i co założyć?

Po pierwsze pamiętajmy o tym, że najgorsze jest przegrzewanie. Jeśli maluszek jest spocony, wystarczy, że owieje go lekki wiaterek i przeziębienie gotowe! Schowajmy więc już zimowe kombinezony i ciepłe kurtki. Zastąpmy je ubiorem “na cebulkę”.

Dziecko powinno być ubrane w ten sposób, aby można było łatwo zdjąć jedną z warstw. Możemy założyć cieplejsze spodenki, bodziak, bluzę i kurtkę. Do wózka spakujmy dwa koce: leciutki i ciepły. W razie nagłej zmiany pogody zawsze można brzdąca przykryć. Warto pamiętać też o zabraniu folii przeciwdeszczowej. Nie zajmuje wiele miejsca, a w razie mżawki czy większego deszczu uchroni dziecko przez zmoknięciem.

Pamiętajmy, że ubranie dla dziecka powinno być dostosowane do jego aktywności. Planując spacer w wózku albo dłuższe przebywanie w pozycji siedzącej (np. przejażdżka bryczką), powinniśmy ubrać malca w o jedną warstwę cieplej niż siebie. Jeżeli wiemy, że dziecko będzie spacerować pieszo lub biegać na placu zabaw, ubierzmy je nieco lżej. Zawsze też możesz schować dodatkową warstwę ubrań do torby.

A jakie ubrania dla dzieci na wiosnę Wy wybieracie najchętniej?

Exit mobile version