Urządzamy pokój dziecka

Kącik dziecka musi być nie tylko ładny, ale przede wszystkim funkcjonalny i zapewniający niemowlęciu bezpieczeństwo. Przejrzyj z nami sprawdzone propozycje

Niezależnie od tego jak dużą powierzchnią dysponujemy, kącik dla dziecka powinien być przede wszystkim funkcjonalny, a dopiero potem ładny. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem konkretnego mebla, wyobraź sobie, że musisz z niego korzystać nieprzytomna o 3:00 w nocy.

Przewijanie
W sklepach dla dzieci znajdziesz ogromny wybór przewijaków. Chcąc kupić jeden z nich weź pod uwagę, że Twoje dziecko przez bardzo krótki czas będzie spokojnie leżeć podczas przewijania czy ubierania. W wieku kilku miejsięcy będzie potrafiło się przewracać na wszystkie strony oraz pełzać i zapewniam Cię, że będzie mu zupełnie obojętne, gdzie akurat się znajduje!
Pewnego razu smażyłam w kuchni naleśniki a Mały siedział w foteliku. Podczas gdy przewracałam naleśnika (czyli ok kilku sekund), dziecko jakimś cudem siedząc w foteliku przewróciło się na brzuszek! Nie mam pojęcia jak, kiedy i jak to się stało, że nie wypadło z fotelika tylko trzymało się w nim odwrócone główką do siedzenia!
Ten przykład obrazuje tylko co potrafi zrobić niemowlę przez tak krótki moment, jak np. sięganie po pieluszkę. Dlatego może warto zamiast przewijaka kupić samą nakładkę i położyć ją na dużym stole albo rozkładać na przykład na łóżku?
Z tych samych powodów lepiej wszystkie potrzebne przy przewijaniu rzeczy (kremy, pieluszki, kosz na brudne pieluchy) umieścić w okolicy miejsca do przewijania dziecka, żeby po nie nigdzie nie chodzić. No i trzeba pamiętać o jednym… hmmm… pieluszki nie pachną fiołkami, dlatego dobrze jest wkładać je w torebki przed wrzuceniem do kosza.

Kąpanie
Dziecko kąpać można w sumie wszędzie. Powinno być to miejsce, gdzie zmieści się nam wanienka (jeśli nie ma gdzie jej postawić warto zainwestować w stojak) a obok będziemy mogli rozłożyć ręcznik, położyć czyste ciuszki, krem nawilżający, krem do pupy i pieluszkę na zmianę.

Co do wanienki… Znajdziesz ogromne ilości przeróżnych wanienek i pewnie nie będziesz wiedzieć jaką wybrać. Ja też nie wiedziałam i wypróbowałam dwie. Najpierw skusiliśmy się na profilowaną wanienkę, w której dziecko powinno samo siedzieć, ale okazała się ona totalną porażką. Istnieje też prawdopodobieństwo, że to my jako rodzice daliśmy plamę i nie udało nam się jej rozgryźć. Niemniej wanienka miała moim zdaniem dwie wady: po pierwsze noworodkowi było w niej niewygodnie, a po drugie bardzo ciężko umyć w niej okolice pupy a jeszcze ciężej maluszka z niej wyjąć. Ostatecznie kupiliśmy zupełnie prostą wanienkę z wbudowanym termometrem i okazała się strzałem w dziesiątkę! Zwróć też uwagę na to, czy wanienka ma miejsce, w którym da się postawić mydło i szampon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *