Książka, która rozwinie naturalną ciekawość Twoich dzieci

Wieczorne czytanie książek to rytuał w wielu domach – również u nas. Trudno wyobrazić sobie lepszą książkę do poduszki niż tę, która przeniesie nas w podróż po rozgwieżdżonym niebie.

Wielka mała niedźwiedzica wyrusza w podróż

Zagadki kosmosu wydają się być zbyt skomplikowane dla małych, dziecięcych umysłów. Gdy jednak owiejemy je mgiełką baśniowych opowieści, staną się znacznie bardziej przystępne. Właśnie dlatego postanowiliśmy wybrać się w podróż po rozgwieżdżonym niebie wraz z małą niedźwiedzicą i jej mamą. Po drodze spotkaliśmy wielu mieszkańców nieba: Gończe Psy, Żyrafę, a nawet groźnego Smoka. U celu podróży dowiedzieliśmy się, co znajduje się w pakunku, który niosła mała niedźwiedzica i dlaczego był on tak cenny. Zanim to jednak nastąpiło, poznaliśmy mnóstwo ciekawostek na temat kosmosu, a orientację w nim ułatwiła nam świecąca w ciemnościach mapa nieba.

Książka dla małych i dużych wędrowców

Pięknie ilustrowana książeczka z bajką autorstwa Pauliny Chmurskiej spodoba się zarówno starszym, jak i młodszym dzieciom. Starszaki z ciekawością przeczytają informacje na temat gwiazdozbiorów, zaś maluchy będą zauroczone uroczą opowieścią o wędrówce mamy i córki niedźwiedzicy po niebie. Książka uspokoi i utuli do snu pozwalając się dzieciom wyciszyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *