Włosy do ramion: fryzury na co dzień i nie tylko…

włosy do ramion

Chciałabyś mieć włosy do ramion i nie wiesz, dla kogo są odpowiednie? Jak stworzyć z nimi ładną i modną fryzurę? Długość ta bywa niestety wymagająca, ale trzeba przyznać, że przy dobrze dobranej fryzurze potrafi wyglądać oszałamiająco. Ponadto długość do ramion znacznie odmładza twarz, więc jeśli zależy Ci na świeżym i dziewczęcym wyglądzie, to będzie to idealny wybór dla Ciebie.

Włosy o długości do ramion będą odpowiednie dla kobiet o stosunkowo szczupłej twarzy, gdyż fryzura ta sprawia, że twarz wydaje się być optycznie pełniejsza. Jeśli masz ostre rysy twarzy, to taka fryzura sprawi też, że znacznie się wysubtelnią, ale wszystko zależy również od odpowiedniego cięcia oraz ułożenia włosów.

Włosy do ramion fryzury na co dzień

Aby wybrać idealną fryzurę dla włosów do ramion najlepiej jest kierować się kształtem swojej twarzy. Zanim zdecydujesz, dla kogo są odpowiednie musisz wziąć więc pod uwagę to, czy Twoja twarz jest okrągła albo bardziej prostokątna lub trójkątna. Oto kilka fryzur dopasowanych do kształtu:

Twarz okrągła

Jeśli masz włosy do ramion i okrągłą twarz to najlepiej, abyś końcówki włosów wywijała nieco na zewnątrz. Dobrze będą wyglądać cieniowane włosy do ramion, gdyż cieniowanie nadaje twarzy nieco ostrości. Możesz też pomyśleć o pofalowaniu włosów. Dzięki temu nadasz objętości i twarz wyda się bardziej symetryczna. Jeśli posiadasz grzywkę, to ścinaj ją na bok. Asymetryczna grzywka również sprawi, że twarz stanie się bardziej wyrazista.

Twarz o ostrych rysach

Jeśli zaś masz twarz prostokątną lub trójkątną, która posiada ostre rysy, to zrezygnuj z cieniowania. Postaw raczej na równo ścięte włosy. Końcówki możesz zawijać do środka, co nada twarzy miękkości i sprawi, że optycznie wyda się pełniejsza. Możesz też zdecydować się na prostą grzywkę. Pofalowane włosy również będą dobrym pomysłem. Ciekawym wyborem okażą się też ombre włosy do ramion. Na prostej fryzurze będą wyglądać świetnie.

Fryzury na wesele – włosy do ramion

Na specjalne okazje jak wesele czy inne uroczystości najlepszym wyborem dla Ciebie będą wszelkie falowania lub loczki. Oprócz tego możesz też zdecydować się na upięcia albo sploty. Sploty możesz również połączyć z częściowo rozpuszczonymi włosami. Długość do ramion wbrew pozorów ma naprawdę wiele do zaoferowania. Poniżej kilka ciekawych inspiracji, które naszym zdaniem są prześliczne:

Włosy do ramion już dawno przestały wiązać się z pytaniem “dla kogo są odpowiednie. To idealna fryzura dla Ciebie? Koniecznie wypróbuj kilka nowych uczesań, a z pewnością będziesz zaskoczona, ile masz możliwości. Do dzieła!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *