„Wojna z dziadkiem” – Najnowszy film z Robertem De Niro

„Wojna z dziadkiem” na szczycie amerykańskiego box office’u!
Familijna komedia prześcignęła „Tenet” Christophera Nolana.
Najnowszy film z Robertem De Niro, Christopherem Walkenem, Umą Thurman i Jane Seymour wkrótce w kinach.

Komedia familijna „Wojna z dziadkiem” w miniony weekend przebojem wdarła się na pierwsze miejsce amerykańskiego zestawienia box office. Tym samym najnowszy film z udziałem Roberta De Niro odebrał pałeczkę pierwszeństwa filmowi „Tenet” w reżyserii Christophera Nolana, który w USA był bezkonkurencyjny przez ostatnie sześć tygodni.

„Wojna z dziadkiem” to utrzymana w duchu ponadczasowych hitów „Kevin sam w domu” i „Klan urwisów”, komedia familijna na podstawie książkowego bestsellera Roberta Kimmela Smitha. Na ekranie u boku Roberta De Niro i Chritsophera Walkena – nominowana do Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej – Uma Thurman („Pulp Fiction”), dziecięce gwiazdy Hollywood: Juliocesar Chavez („Transformers: Ostatni Rycerz”, serial „Kidding”) i Laura Marano („Lady Bird”) oraz doskonale znana polskim widzom z roli w serialu „Doktor Quinn” – Jane Seymour. Za kamerą filmu stanął zaś Tim Hill, twórca przebojów: „Alvin i wiewiórki”, „Garfield 2” oraz animacji „Hop”.

Peter jest w siódmym niebie, kiedy dowiaduje się, że jego ukochany dziadek Ed (Robert De Niro) zamieszka razem z nim w domu. Radość chłopca nie trwa długo, bo okazuje się, że starszy pan zajmie jego pokój, a on sam będzie musiał przenieść się na poddasze. Peter bardzo kocha dziadka, ale jeszcze bardziej pragnie odzyskać swój kącik. Nie mając wyboru, wypowiada seniorowi wojnę! Z pomocą przyjaciół wymyśla coraz bardziej przewrotne, podstępne i totalnie zwariowane pomysły, aby osiągnąć swój cel. Jednak dziadek okazuje się godnym przeciwnikiem. Zamiast poddać się, próbuje wyrównać rachunki, w czym pomagają mu stary druh Jerry (Christopher Walken) oraz gotowa na wszystko Diane (Jane Seymour). Kiedyś Ed i wnuczek byli świetnymi kumplami, dziś wstąpili na wojenna ścieżkę. Kto okaże się zwycięzcą w tym zaciętym starciu pokoleń?

„Wojna z dziadkiem” to historia zmagań rezolutnego wnuka z seniorem rodu, który przypadkiem zajął jego pokój. Co z tego wyniknie, przyprawi was o nieprzerwany atak śmiechu.


Źródło: Materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *