kobiecy.pl

Wózek dla niemowlęcia

Oferta wózków dla niemowlaków jest ogromna. Gubisz się w niej? Im więcej wózków niemowlęcych oglądasz, tym bardziej nie wiesz, który wybrać? Zastanówmy się nad rozwiązaniem najlepszym dla Ciebie.
Wybór wózka idealnego jest sprawą bardzo indywidualną, ponieważ każda rodzina ma trochę inne potrzeby. Aby znaleźć model najbardziej odpowiadający Tobie, odpowiedź sobie na kilka pytań.

Na jaką porę roku planowany jest poród?

Powyższe pytanie bardzo rzadko przychodzi rodzicom do głowy, a odpowiedź na nie ma ogromne znaczenie. Po pierwsze trzeba pamiętać, że w zimę niemowlę będzie ubrane w kombinezon i otulone kocami. Wszystko to zajmuje sporo miejsca. W związku z powyższym gondola powinna być dosyć duża w środku. Warto też zwrócić uwagę na to, aby pokrowiec do wózka był ocieplany, a budka wykonana z materiału nieprzepuszczającego powietrza. Należy też przyjrzeć się kołom wózka i zastanowić, czy poradzą sobie na nieodśnieżonym chodniku.

Na którym piętrze mieszkam i czy mam windę?

Na spacer z dzieckiem wychodzi się zazwyczaj przynajmniej raz dziennie. Jeśli musisz pokonać nawet jedno piętro schodów i nie masz w bloku windy, zwróć uwagę na to, ile wózek waży. Nawet jeżeli mieszkasz w piętrowym domu jednorodzinnym, weź pod uwagę, że być może trzeba będzie wózek wnosić na górę. Obecnie wiele modeli wózków jest sprzedawanych w wersji tańszej i droższej. Cena jest uzależniona od materiałów, z których wykonano ramę (podwozie), a tym samym od jej ciężkości.

Gdzie będę chodzić na spacery?

Jeżeli planujesz spacery jedynie po równym chodniku, to pytanie Ciebie nie dotyczy. Jeśli zakładasz, że będziesz chodzić po lesie, łąkach, czasami po błocie i śniegu oraz podchodzić pod wysokie krawężniki, musisz uzależnić wybór wózka od rodzaju kół. Ważne, aby były one duże, szerokie i pompowane. Z takimi bez większych problemów pokonasz większość przeszkód.

Jakiego dodatkowego wyposażenia potrzebuję?

Niektóre wózki są sprzedawane z pełnym dodatkowym wyposażeniem. Naprawdę niezbędne są: torba zawieszana na rączce wózka, pokrowiec, folia przeciwdeszczowa, parasolka przeciwsłoneczna. Jeśli mieszkasz w pobliżu terenów zielonych może się przydać moskitiera. Wszystkie te rzeczy możesz kupić oddzielnie, ale wtedy wychodzą one bardzo drogo i nie zawsze pasują do danego wózka.

Czy na coś trzeba zwracać uwagę oglądając budkę wózka?

Budka, jak zresztą cały wózek, nie powinna skrzypieć podczas poruszania nią. Najlepiej wyobraź sobie, że w wózku śpi niemowlę, a Ty musisz zamknąć budkę. Czy zamyka się cicho i nie trzeba w to wkładać wysiłku? Jeśli tak, to dziecko się nie obudzi…

Dobrze jest, aby budka miała część zbudowaną z moskitiery, którą można odsłonić spod materiału. Takie rozwiązanie przydaje się podczas dużych upałów, gdy chcemy osłonić dziecko od słońca za pomocą budki, ale również pragniemy zapewnić mu lepszą cyrkulację powietrza.

Jakiej wielkości jest bagażnik mojego samochodu?

Nawet jeśli nie zamierzasz podróżować z dzieckiem codziennie, prawdopodobnie zdarzy się sytuacja, gdy trzeba będzie przewieźć gdzieś wózek. Choć wydaje się to dziwne, wiele wózków nie mieści się do większości bagażników. Przed kupieniem konkretnego modelu, sprawdź czy spakujesz go do swojego samochodu.

Exit mobile version