Znacie markę Fisher-Price? Tego na pewno o niej nie wiedzieliście!

Fisher-Price świętuje dzisiaj wyjątkowy jubileusz. Równo 90 lat temu, w 1930 roku Irving Price, Herman Fisher i Helen M. Schelle stwierdzili, że świat potrzebuje zabawek, które „będą się odwoływać
do wyobraźni, wprowadzać do zabawy coś nowego i zaskakującego”. I tak się zaczęło. A co było dalej? Poznajcie kilka ciekawostek dotyczących historii jednej z najpopularniejszych marek dla dzieci.

1. Tam, gdzie wszystko się zaczęło

Pierwsza dostawa zabawek Fisher-Price ruszyła do nowojorskiego sklepu Macy’s w 1931 r. z miasteczka East Aurora, gdzie do dnia dzisiejszego znajduje się siedziba marki. Obecnie można tu zwiedzić muzeum poświęcone historii Fisher-Price i zobaczyć pierwsze, kultowe zabawki.

2.Zabawki dodające otuchy

W pierwszym roku istnienia marka wyprodukowała linię 16 zabawek dla dzieci, którą nazwano „16 nadziei”. Miała ona reprezentować optymizm w niepewnych finansowo i gospodarczo czasach.

3. Nowe materiały

Po II wojnie światowej weterani wrócili do domów, co było przyczyną boomu mieszkaniowego. Drewno stało się wówczas surowcem deficytowym, a to skomplikowało produkcję zabawek. Fisher-Price postanowił skorzystać
z alternatywnych materiałów, m.in. z plastiku. Po raz pierwszy został on zastosowany w produkcji w 1950 r. jako skrzydełka do pszczółki Buzzy Bee.

4. „Popcornowe” pole

Pchacz z podskakującymi kulkami (Corn Popper) to najdłużej produkowana zabawka w portfolio Fisher-Price. Jej anglojęzyczna nazwa nawiązuje do wyjątkowej sytuacji, jaka miała miejsce w East Aurora. Z uwagi na to, że marka rozwijała się bardzo szybko i brakowało jej miejsca do przechowywania zabawek, wynajmowano powierzchnie w lokalnych gospodarstwach na polach kukurydzy. Pewnego dnia jedno z nich spłonęło i w efekcie całe East Aurora pokryło się popcornem!

5. „Małe ludziki”

Nazwę linii „Fisher-Price Play Family” zmieniono na Little People na prośbę konsumentów, którzy szukając zabawek w sklepach, pytali o „małe ludziki”. Pierwszą zabawką z tej linii był Żółty Autobus Szkolny.

6. Piramidka eko

Ponadczasowa piramidka z kółek pojawia się w 1960 roku i od tamtej pory jest bestsellerem na całym świecie. Już niebawem, w ramach stopniowego przechodzenia firmy na produkcję zrównoważoną, pojawi się Piramidka
w wersji ekologicznej – tworzona z trzciny cukrowej i całkowicie nadająca się do recyclingu.

7. Dziękujemy bohaterom

W odpowiedzi na pandemię COVID-19 w 2020 roku Fisher-Price wydał specjalną edycję kolekcjonerskich figurek #ThankYouHeroes, dostępną wybranych krajach. Wszystkie wpływy z jej sprzedaży sprzedaży zostaną przekazane na z aopatrzenie służby zdrowia w ramach akcji #FirstRespondersFirst.


Źródło: Materiały marketingowe Matell

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *