kobiecy.pl

Jak wzmocnić paznokcie? Mamy niezawodne sposoby!

jak wzmocnić paznokcie

jak wzmocnić paznokcie / unsplash

Jak wzmocnić paznokcie? Narzekasz na to, że wciąż się łamią albo rozdwajają? A może są zmęczone po hybrydach czy żelu? Niestety, ale każda stylizacja czy manicure może osłabić płytkę paznokcia, co w efekcie owocuje sporą ilością problemów. Co zrobić, by paznokcie były długie i mocne? Na szczęście istnieje kilka niezawodnych sposobów, które pomogą ci przywróć ich dobrą kondycję.

Jak wzmocnić paznokcie po hybrydzie, żelach oraz tipsach?

Każda z nas uwielbia mieć piękne paznokcie. Fanki stylizacji paznokci z pewnością nie raz skusiły się na manicure hybrydowy, żele albo tipsy. Jeśli zbyt często kładziemy chemiczne produkty na płytę paznokcia zaczyna się ona osłabiać. Być może po zdjęciu hybrydy zauważyłaś, że paznokcie stały się miękkie i bardzo szybko się łamią. Dzieje się tak szczególnie, kiedy próbujemy zdjąć lakier hybrydowy czy tipsy samodzielnie w domu.

Jednym ze sposobów na wzmocnienie paznokci po manicurze hybrydowym, żelach czy tipsach, jest smarowanie ich specjalną odżywką lub wcieranie oliwki wzmacniającej. Zazwyczaj kosmetyczka, która zdejmuje manicure, nakłada na koniec oliwkę lub odżywkę. Innym sposobem może być zdecydowanie się na manicure japoński, który polega właśnie na odżywieniu paznokci odżywką i specjalnymi olejkami. Najlepiej jednak wykonać go po około tygodniu od zdjęcia hybryd, gdyż należy paznokciom dać odpocząć i dotlenić płytkę. Oczywiście możesz też zdecydować się na zakupienie odżywki i systematyczne nakładanie jej na paznokcie. Jeśli zauważyłaś jakiekolwiek problemy z paznokciami po trwałym manicurze, to znak, że musisz go sobie na jakiś czas odpuścić.

Jak wzmocnić paznokcie domowymi sposobami?

Aby wzmocnić paznokcie i poprawić ich kondycję, warto sięgnąć po domowe sposoby, które są o wiele bardziej naturalne. Tutaj z pomocą przyjdą ci naturalne olejki oraz witaminy. Z ich pomocą przygotujesz odżywcze i wzmacniające zabiegi na paznokcie, które naprawdę potrafią zdziałać cuda!

Olejkowa kąpiel

Świetnym domowym sposobem na wzmocnienie paznokci jest kąpiel, którą wykonasz z wody i olejków naturalnych.

Nocna maska na paznokcie

Do tego zabiegu idealnie sprawdzi się olejek arganowy lub kokosowy. To prawdziwa bomba odżywcza dla skóry i paznokci!

Wcierka z olejku

Innym sposobem, który jest szybszy i nie wymaga żadnych przygotowań jest wcieranie olejku w paznokcie. Nałóż wybrany olejek na paznokcie i przez kilka chwil pocieraj paznokcie opuszkami palców lub wacikiem. Powtarzaj ten zabieg kilka razy w tygodniu. Dzięki temu paznokcie staną się odżywione i mocniejsze.

Jak wzmocnić paznokcie od wewnątrz

Jedną z przyczyn osłabionych paznokci jest zła dieta, w której brak przede wszystkim witamin oraz takich składników jak cynk, wapń, magnez oraz żelazo. Aby wzmocnić paznokcie od wewnątrz, możesz sięgnąć po odpowiednie suplementy diety albo zacząć spożywać takie produkty jak:

Jeśli wiesz już, jak wzmocnić paznokcie, to koniecznie wciel powyższe wskazówki w życie i ratuj swój manicure!

Zobacz też:

Exit mobile version