kobiecy.pl

Manicure tytanowy [wzory, cena, opinie]

kolaż / fot. totalbeauty.com, styleyou7.com

Paznokcie tytanowe to jeden z najgorętszych trendów w świecie manicure. Według wizażystów jest to zdrowy sposób na utrzymanie trwałego i pięknego efektu na paznokciach. Ma on wiele zalet: wzmacnia płytkę paznokcia, odżywia skórę i paznokcie witaminami i minerałami oraz utrzymuje się około 6 tygodni. Ponadto manicure tytanowy nie wymaga on lampy UV i jest bezzapachowy.

Na czym polega manicure tytanowy?

Każda z nas lubi mieć zadbane paznokcie, które oprócz tego, że odznaczają się nienagannym zdrowiem, to jeszcze są ładnie pomalowane i niebywale mocne. Do niedawna spełnieniem naszych marzeń był manicure hybrydowy lub japoński. Wadą tego pierwszego jest jednak to, że bardzo niszczy płytkę paznokcia i niestety nie można wykonywać go zbyt często. Ponadto, żeby wykonać go samemu w domu trzeba zakupić specjalną lampę UV, która jest droga, a lakiery hybrydowe również nie grzeszą niskimi cenami. Hybryda więc, chociaż bardzo ładna i w miarę trwała, wiele razy spotyka się z rozczarowaniem wśród kobiet, które marzą o pięknych i zadbanych paznokciach. Teraz na ratunek przychodzi nam manicure tytanowy, który w USA znany jest już od kilku lat!

Manicure tytanowy to nowa forma wzmacniania i koloryzacji paznokci polegająca na wykorzystaniu bazy podkładowej oraz kolorytowych pudrów. Zabieg nie wymaga używania lampy UV, a wykorzystywane do niego preparaty bogate są w serię witamin niezbędnych do pielęgnacji płytki paznokcia. Dzięki temu manicure ten jest całkowicie bezpieczny i bardzo odżywczy. Tytanowy manicure utrzymuje się około 6 tygodni i można go też wykonywać samemu w domu. Do wyboru mamy aż 300 wariantów kolorystycznych, których sprzedażą obecnie zajmuje się na przykład firma SNS. Za pomocą tej metody stylizacji paznokci możemy osiągnąć najróżniejsze wzory – od gładkich kolorów, po french i fantazyjne kompozycje.

Manicure tytanowy krok po kroku

Manicure ten wykonuje wykonuje się za pomocą specjalnych, koloryzujących pudrów, które wciera się w specjalną bazę. Sposób ten jest na tyle prosty, że można go wykonać samodzielnie w domu. Za pomocą pudrów można wykonać zarówno klasyczny manicure, jak i bardziej skomplikowane wzory i kompozycje.

Jeżeli zakupisz podstawowy zestaw do manicure tytanowego, który obecnie niestety jest dosyć drogi, to oto, w jaki sposób możesz zrobić go sama w domu:

  1. dokładnie odsuń skórki
  2. następnie musisz zmatowić płytkę za pomocą matującego bloczka
  3. nałóż na zmatowione paznokcie bazę żelową i zanurz go w pojemniczku z kolorowym pudrem
  4. puder powinien się przykleić już po pierwszym zanurzeniu. Czekamy aż wyschnie i powtarzamy tę czynność, a nadmiar pudru delikatnie strzepujemy.
  5. następnie nałóż top coat
  6. na zakończenie pomaluj paznokcie płynem Sealer, który jeszcze lepiej je utrwali i wysuszy

Gotowe!

Manicure tytanowy Youtube

Oto, jak tytanowy manicure robią profesjonaliści. Poniższe filmiki pomogą Ci zrozumieć cały zabieg:

https://www.youtube.com/watch?v=LjZe4SuroyM

Czym zmywać manicure tytanowy?

Tytanowy manicure zdejmiesz za pomocą frezerki, którą spiłujesz go z nawierzchni paznokcia. Można go też usunąć zwykłym zmywaczem do paznokci, ale jest to bardzo czasochłonne.

Tytanowy manicure – przykładowe efekty

Kobiety, które zdecydowały się na ten rodzaju manicure są zaskoczone efektami, jakie można uzyskać. Nie musisz ograniczać się tylko do jednego koloru pudrów. Możesz je ze sobą łączyć tak jak w przypadku lakierów hybrydowych. Wymaga to trochę więcej wprawy, ale na prawdę warto! Oto przykładowe efekty:

Manicure tytanowy – cena

Spytasz z pewnością, jaka jest cena takiego manicure? Otóż nie jest on aż tak drogi, na jaki może wyglądać. W większości salonów ceny wahają się od 70 zł do 120 zł. Skomplikowane wzory i kompozycje mogą wynosić około 150 zł.

Paznokcie tytanowe – opinie

Większość zwolenniczek tytanowych paznokci jest zgodna, że jest to manicure godny wypróbowania. Nie niszczy płytki jak hybryda, długo się utrzymuje, paznokcie stają się o wiele mocniejsze i zdrowsze, a efekt jest spektakularny. Z wad najczęściej wymienia się odrosty, które trzeba uzupełniać oraz to, że niekiedy kolor pudrów na opakowaniu różni się od końcowego efektu na paznokciach. Ponadto manicure tytanowy trudno jest ściągnąć z płytki paznokcia.

Wypróbujesz ten rodzaj manicure? Jeśli znudziła ci się hybryda albo nie ufasz jej, bo zniszczyła ci paznokcie, to manicure tytanowy jest idealną opcją dla ciebie! 

Zobacz też:

Exit mobile version