kobiecy.pl

Jak schudnąć 5 kg? Zrób test i szybko pozbądź się nadliczbowych kilogramów!

Jak schudnąć 5 kg?

stock.adobe.com

Jak schudnąć 5 kg? Wbrew pozorom nie jest to wcale takie trudne. Przy odpowiednio dobranej diecie i zmianie nawyków żywieniowych można schudnąć (zdrowo!) do 2 kg tygodniowo.

Jak schudnąć 5 kg trwale i zdrowo?

Chcąc schudnąć 5 kilogramów przede wszystkim powinnaś przyjrzeć się temu, jak jesz i jaki tryb życia prowadzisz. Szczerze odpowiedz sobie, czy Twój sposób odżywiania służy Twojemu zdrowiu u sylwetce?  Wprowadź prawidłowe nawyki żywieniowe, a bez trudu schudniesz 5 lub więcej kilogramów. Od czego zacząć? Najlepiej od wyrzucenia wszystkich książek o “dietach cud” – takie rozwiązania długofalowo do niczego nie prowadzą i możesz nabawić się poważnych problemów zdrowotnych, jeżeli nie będziesz się prawidłowo odżywiać, eliminując np. węglowodany lub białka ze swojej diety.

Chcesz schudnąć 5 kg? Odpowiedź na 12 pytań!

Zanim wdrożysz kolejną “dietę cud” lub posłuchasz podpowiedzi koleżanek, jak szybko schudnąć 5 kg, odpowiedz na dwanaście pytań. Bądź ze sobą szczera, bo wynik testu będzie gotową receptą na sukces w odchudzaniu!

 1. Czy jesz regularnie? (TAK/NIE)
 2. Czy jesz od 3 do 5 posiłków dziennie? Za posiłek należy uznać wszystko, co zjadłaś/wypiłaś w ciągu dnia, a co miało kalorie. (TAK/NIE)
 3. Czy nocna przerwa w jedzeniu wynosi od 8 do 10 godzin? (TAK/NIE)
 4. Czy śpisz więcej niż 6 godzin/dobę? (TAK/NIE)
 5. Czy unikasz picia alkoholu? (TAK/NIE)
 6. Czy unikasz jedzenia słodyczy? (TAK/NIE)
 7. Czy jeden z Twoich posiłków (śniadanie lub kolacja) jest tłuszczowo-białkowy? (TAK/NIE)
 8. Czy Twoja dieta jest zróżnicowana? (TAK/NIE)
 9. Czy zastępujesz węglowodany proste tymi złożonymi? (TAK/NIE)
 10. Czy pijesz co najmniej 1,5 litra wody dziennie
 11. Czy jesteś aktywna co najmniej 30 minut dziennie 5 razy w tygodniu? (TAK/NIE)
 12. Czy 2-3 razy w tygodniu chodzisz na treningi? (TAK/NIE)

Na które z powyższych pytań odpowiedziałaś “nie”? Wypisz je, a uzyskasz gotowy plan do wdrożenia na kolejne tygodnie. Nie wprowadzaj zmian na raz, tylko 1-2 tygodniowo, krok po kroku. I pamiętaj: nawyk pojawia się dopiero po 2-3 miesiącach – w tym czasie musisz dbać o to, by nie wrócić do starych przyzwyczajeń.

Jak schudnąć 5 kg w miesiąc?

Jeśli zastanawiasz się, jak szybko schudnąć 5 kg to najlepszą opcją będzie połączenie odpowiednio dobranych ćwiczeń oraz diety zawierającej małą ilość węglowodanów prostych. Nie przesadzaj natomiast z obcinaniem kalorii! Oblicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne i zmniejsz podaż o ok 200-300 kcal. Zwykle miesiąc wystarczy, by zrzucić nadprogramowe kilogramy.

Odchudzanie to nic innego jak spalanie większej liczby kalorii niż ta, której dostarczamy organizmowi. Aby przyspieszyć ten proces, należy zaprzyjaźnić się z aktywnością fizyczną. Lekarze alarmują, że absolutnym minimum jest 30 minut ruchu dziennie oraz przejście codziennie co najmniej 10 tys. kroków. Dodatkowo wybierz aktywność fizyczną, którą naprawdę lubisz. Może to być jazda na rolkach, bieganie lub fitness. Ważne, żeby 2-3 treningi w miesiącu były dla Ciebie prawdziwą przyjemnością. Tylko wtedy nie stracisz szybko motywacji, a treningi staną się stałym elementem Twojego życia.

10 rad, dzięki którym schudniesz 5 kg

Jeżeli zależy ci na tym, by odpowiedzieć na pytanie, jak schudnąć 5 kg w zdrowy i mądry sposób, podpowiadamy!

 1. Jedz regularnie co 3-4 godziny – porcje nie powinny być zbyt małe, ponieważ “głodzenie się” spowalnia metabolizm i zamiast chudnąć – tyjesz.
 2. Jedz powoli, dobrze gryząc każdy kęs, w atmosferze spokoju, bez telewizora, książki czy komputera – skupienie na jedzeniu poprawia trawienie.
 3. Optymalna porcja to taka, która wypełni żołądek w 80%, dzięki czemu jest w nim też miejsce na kwasy trawienne.
 4. Twój talerz powinien składać się w 1/2 z warzyw – najlepiej sezonowych. Pozostała 1/2 powinna stanowić w równych proporcjach białko (chude mięso, ryby, warzywa strączkowe) i węglowodany (pełnoziarniste makarony, ryże, kasze – te ostatnie są kopalnią zdrowia!)
 5. Pij dużo wody, mniej innych napojów. Jeżeli odczuwasz chłód – pij herbaty ziołowe lub gorącą wodę z cytryną i imbirem.
 6. Unikaj używek i niezdrowych słodyczy (kiedy masz na nie chęć sięgnij po suszone owoce lub mały kawałek gorzkiej czekolady wysokiej jakości).
 7. Ćwicz 2-3 razy w tygodniu.
 8. Zadbaj o codzienną aktywność fizyczną. Unikaj windy – wybieraj schody. Staraj się parkować jak najdalej od wejścia do pracy czy centrum handlowego, a gdy musisz coś załatwić w miejscu oddalonym o 1 km, idź pieszo.
 9. Codziennie powinnaś przejść co najmniej 10 tysięcy kroków.
 10. Wybierz sport, który naprawdę lubisz i ćwicz 2-3 razy w tygodniu po około godzinie.

Naprawdę nie potrzeba żadnej diety cud, by dowiedzieć się jak schudnąć 5 kg – zdrowy rozsądek i niewielka wiedza dotycząca jedzenia to wszystko czego potrzebujesz.

Zobacz też:

Exit mobile version