kobiecy.pl

Zniszczone dłonie: domowe sposoby na regenerację

suche i zniszczone dłonie

unplush

Zniszczone dłonie – suche, spierzchnięte i piekące – od czasu do czasu miewa każda z nas. Jak zregenerować zniszczone dłonie? Na szczęście istnieje wiele domowych sposobów na poradzenie sobie z tym problemem. Dzięki nim skóra odżyje na nowo. Oto, co możesz zrobić!

Domowe maseczki na zniszczone dłonie

Jednym z bardzo pomocnych sposobów na suche i popękane dłonie są maseczki, które możesz wykonać sama w domu. Najlepszymi składnikami do takiej maseczki będzie miód, lecytyna lub lanolina, sok z cytryny oraz różnego rodzaju olejki. Oto przykładowa maseczka na dłonie:

Składniki:

Przygotowane składniki dokładnie wymieszaj. Następnie posmaruj maseczką dłonie i trzymaj około 30 minut. Jednak najlepsze rezultaty otrzymasz zostawiając maseczkę na dłoniach przez całą noc. Nasmaruj nią dłonie i nałóż na nie plastikowe lub bawełniane rękawiczki. Od razu poczuje ulgę.

Peeling na dłonie

Peeling dłoni możesz zakupić w sklepie albo przygotować go samodzielnie. Domowy peeling dłoni najlepiej wykonać z cukru wymieszanego z olejkiem kokosowym lub oliwą z oliwek. Peeling wykonuj maksymalnie dwa razy w tygodniu, a zaraz po nim posmaruj dłonie kremem nawilżającym.

Kąpiel wodna

Innym bardzo dobrym domowym sposobem na bardzo suche i zniszczone dłonie są kąpiele wodne. Do przygotowania jednej z nich potrzebujesz:

Wymieszaj składniki i podgrzej przez około 30 minut. Kiedy mieszanka wystygnie, zanurz w niej dłonie na około 20 minut. Po zabiegu nakremuj dłonie odżywczym kremem.

Domowy krem na zniszczone dłonie

W swoim domowym zaciszu możesz też własnoręcznie wykonać krem do rąk, który doskonale odżywi i nawilży skórę. Oto, jak go zrobić.

Składniki:

Wszystkie składniki zmieszaj z jedną szklanką wody i doprowadź do wrzenia. Po wystudzeniu krem będzie gotowy. Krem nakładaj przed każdym wyjściem na mróz.

Oto najbardziej popularne domowe sposoby na zniszczone dłonie. Może znasz jeszcze jakieś inne? Podziel się z nami Twoimi receptami!

Zobacz też:

Exit mobile version