kobiecy.pl

Czy hybryda niszczy paznokcie?

czy hybryda niszczy paznokcie

elements.envato.com

Czy paznokcie hybrydowe niszczą paznokcie? – to pytanie zadaje sobie wiele z nas. Manicure hybrydowy wygląda nie tylko pięknie, ale przede wszystkim naturalnie! Jak się go wykonuje i na czym polega? Sprawdzimy też, czy hybryda niszczy paznokcie i jak tego uniknąć!

Paznokcie hybrydowe: co to jest hybryda?

Paznokcie hybrydowe utrzymują się nawet do kilku tygodni, a efekt wygląda bardzo naturalnie. Na czym to polega? Manicure hybrydowy to metoda stylizacji paznokci, która polega na nałożeniu specjalnego lakieru opartego na żelu do paznokci oraz utrwalenia efektu w lampie UV.  Lakier hybrydowy jest także odporny na zarysowania i uszkodzenia, oczywiście pod warunkiem, że produkt był dobrej jakości, a cały zabieg był prawidłowo wykonany. Wybierając się do salonu kosmetycznego, warto uważać, ponieważ jakość manicure’u hybrydowego może się znacznie różnić. Nie wiesz, czy paznokcie hybrydowe to coś dla Ciebie? Czytaj dalej, zanim się zdecydujesz!

Czy hybryda niszczy paznokcie?

Zdaniem manicurzystek manicure hybrydowy jest w pełni bezpieczny: można go wielokrotnie powtarzać. Problemy mogą pojawić się jedynie wtedy, gdy korzystamy ze słabej jakości produktów. Wybierając lakiery hybrydowe znanych marek (OPI, Indigo, Semilac) raczej nie musimy się obawiać o kondycję płytki paznokcia po zdjęciu hybrydy.

Skąd więc wielokrotnie pojawiające się pytanie o to, czy hybryda niszczy paznokcie? Do uszkodzenia płytki paznokcia może dojść podczas zdejmowania hybrydy. Pierwszy sposób zdejmowania opiera się na zastosowaniu acetonu, który wysusza płytkę. Lakier hybrydowy może być też zdjęty z pomocą frezarki, jednak jej obsługa wymaga odpowiednich umiejętności oraz doświadczenia. Jeśli nie chcesz mieć wątpliwości czy paznokcie hybrydowe zniszczą płytkę paznokci wybieraj sprawdzone i znane zakłady kosmetyczne, których pracownicy korzystają z produktów renomowanych marek.

Paznokcie hybrydowe: co warto wiedzieć?

Jak wykonać manicure hybrydowy?

Paznokcie hybrydy można wykonać samodzielnie w domu, ale jest niezbędny do tego odpowiedni sprzęt i lakiery. Dlatego najczęściej udajemy się na manicure hybrydowy do kosmetyczki. Niezależnie jednak od miejsca – dom, czy salon – zabieg powinien rozpocząć się od klasycznego manicure, czyli: opiłowania paznokci i pozbycia się skórek. Dla trwałości hybrydy ważne jest też odtłuszczenie płytki. Następnie nakładana jest baza, którą utrwalamy pod lampą UV. Później nałożone zostają dwie warstwy lakieru hybrydowego (każdą z nich także utrwalamy pod lampą). Na koniec paznokcie maluje się nabłyszczaczem lub tzw. topem, który również należy utrwalić. Lepka warstwa nabłyszczacza zostaje zmyta na koniec zabiegu. Manicure hybrydowy jest bezpieczny dla paznokci, tak więc można go powtarzać nawet kilka razy.

Zobacz:

Hybryda na paznokcie to dobre rozwiązanie, jeżeli nie masz czasu albo chęci poświęcać dużo czasu na pielęgnacje paznokci. Hybrydowy manicure utrzymuje się długo, jest odporny i daje na prawdę piękny efekt błyszczących paznokci. Jak Wam się podobają paznokcie hybrydowe?

Exit mobile version