Co na wypadanie włosów – domowe metody, kosmetyki

Co na wypadanie włosów?

Chociaż wypadanie włosów to raczej męska przypadłość, to nie jest ona obca również kobietom. Co na wypadanie włosów stosować? Mamy kilka sprawdzonych sposobów, ale należy pamiętać, że dobór leczenia i pielęgnacji powinien być dopasowany do przyczyny wypadania włosów, o czym napiszemy więcej poniżej.

Co na wypadanie włosów – nasze sposoby

  • Naszym zdaniem jednym z lepszych sposobów na wypadanie włosów jest odpowiednia pielęgnacja. Wspomóc ją możemy za pomocą olejku rycynowego, który nie tylko odżywia włosy, ale również pobudza je do wzrostu.
  • Dobrze jest również zadbać o odpowiedni poziom witamin i minerałów, a w razie uboższej diety, należy wspomagać się odpowiednimi kompleksami witamin, głównie z grupy B. Tabletki na wypadanie włosów bogate w skrzyp i cynk, również mogą przyjść z pomocą.
  • Wybieraj fryzury, które nie obciążają włosów ani skóry głowy. Unikaj ciągnących fryzur i mocnych, ściskających upięć włosów.
  • Już na początku wspomniałyśmy, że odpowiednia pielęgnacja jest bardzo ważna przy problemach z włosami. Poza doborem kosmetyków, równie ważne jest, by nie obciążać włosów preparatami do stylizacji. Nie czeszmy za mocno mokrych włosów oraz unikajmy suszenia ich gorącym powietrzem czy mocnego pocierania ręcznikiem.

Jaki szampon przeciw wypadaniu włosów?

Jakie kosmetyki wybrać, kiedy wypadają włosy? Naszym zdaniem nie ma co liczyć na te dostępne w drogeriach i lepiej jest skonsultować się z lekarzem lub farmaceutom, który dobierze odpowiedni preparat leczniczy. Zła pielęgnacja, niedobrana do potrzeb naszych włosów, może skutkować zwiększeniem ich wypadania, z tego względu warto poświęcić nieco czasu na rozpoznanie potrzeb swoich włosów.

Wypadanie włosów – przyczyny

Przyczyny wypadania włosów są bardzo różne, ale zwykle są oznaką zaburzeń zdrowia. Pamiętajmy, że włosy tracimy każdego dnia, dlatego nie każda ilość jest powodem do pójścia do specjalisty. Jednak jeżeli czujemy się zaniepokojone – należy skonsultować się z dermatologiem lub internistą. Częstym problemem kobiet jest wypadanie włosów po ciąży, ale to okres przejściowy, powodowany zmianami zachodzącymi w ciele kobiety. Tym akurat nie musimy się bardzo przejmować, ponieważ zwykle mija po ciąży. Pamiętajmy, że w ciąży wszystkie suplementy powinnyśmy przyjmować po konsultacji z lekarzem prowadzącym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *