Jak szybko schudnąć?

jak szybko schudnąć?

Co jeść żeby schudnąć i jak szybko schudnąć z brzucha? Kilka prostych zmian sprawi, że jeszcze w te wakacje zobaczysz (i poczujesz!) różnicę!

 • Gdy chcesz szybko schudnąć, pamiętaj, że dieta zaczyna się w kuchni!
 • Postaraj się zwiększyć swoją codzienną aktywność: wchodź po schodach i jeśli możesz nie używaj samochodu
 • Jak szybko schudnąć z brzucha? Potrzebujesz treningu aerobowego. I to codziennie!
 • Regeneracja jest równie ważna jak aktywność. Bez niej nie masz szans, by szybko schudnąć.

Jak szybko schudnąć?

Przed urlopem to pytanie bardzo na czasie, a szukając odpowiedzi chwytamy się diet cud i równie wiele obiecujących programów treningowych. Tymczasem wystarczy wprowadzić kilka zmian, a Twoja waga i liczba centymetrów w obwodach poszybują w dół. Skąd wiem? Sprawdziłam to na sobie! Zaczniemy od tego co jeść. Żeby schudnąć musisz bowiem zrezygnować z części dotychczasowych przyzwyczajeń żywieniowych. Potem przejdziemy do aktywności i to niekoniecznie rozumianej jako wylewanie siódmych potów na siłowni. A skończymy na tym, co każda z nas kocha: odpoczynku. I to jeszcze przed urlopem.

Sprawdź też: Jak zdrowo schudnąć 4 kg w miesiąc? I to bez głodu i bez efektu jojo!

Co jeść, żeby schudnąć?

Odpowiedzi na pytanie o to, jak szybko schudnąć warto poszukać w lodówce. Wyjmij z niej wszystko, postaw obok kosz na śmieci i kolejno wyrzucaj:

 • Dania instant
 • Jedzenie, którego składu nie rozumiesz i jest dłuższy niż napisy pod koniec hollywoodzkich filmów
 • Wszystko, co na oko nie ma szans występować w naturze, np. ma kolor błękitny.

Przetworzona żywność i gotowe produkty są pierwszym wrogiem, z którym musisz się zmierzyć. A słodycze? Cóż, one też nie są twoim sprzymierzeńcem, gdy chcesz szybko schudnąć z brzucha i innych strategicznych miejsc. Żeby Cię nie kusiły, tak na wszelki wypadek, powinny podzielić miejsce gotowych zupek, mrożonej pizzy i jogurtów, które mają w sobie nie mniej cukru niż niejeden batonik.

Czy to znaczy, że od dziś Twoja lodówka będzie świecić pustkami, a Twój brzuch co i raz przypomni o tym, jak niefajnie wpływa na niego brak częstych dostaw pożywienia. Otóż nie! Głód jest wrogiem odchudzania, dlatego pamiętaj o kilku zasadach:

 • Twoje posiłki powinny mieć jak największą objętość i jak najmniej kalorii
 • Pięć razy dziennie jedz warzywa, ale tylko raz lub dwa razy owoce
 • Planuj posiłki: dzięki temu przyparta do muru przez głód nie sięgniesz po bułki, drożdżówki i kanapki
 • Nie kupuj jedzenia na mieście- szykuj je na cały dzień
 • Jedzenie jest ważne, ale bez przesady. Gotowanie jednego posiłku nie może ci zajmować więcej niż 10-15 minut, bo inaczej po tygodniu zrezygnujesz!
 • Rano lub wieczorem jedz jeden posiłek bez węglowodanów. Dzięki temu Twój organizm sięgnie do rezerw spalając niechciany tłuszczyk.

Zobacz też:

Jak szybko schudnąć z brzucha? Aktywnie!

Ile razy miałaś takie zrywy: kupowałaś kartę na siłownię albo odkopywałaś kartę Multisport i ruszałaś na trening. Po pierwszych 20 minutach rozgrzewki czułaś się jakbyś miała umrzeć, a po trzecim treningu przez zakwasy nie mogłaś spać. I to by było na tyle jeśli chodzi o Twoją motywację. Pytanie, jak szybko schudnąć przysłaniał ból mięśni i zmęczenie kolejną dietą cud. Kto by to dłużej wytrzymał?

Niestety jeśli do tej pory nie byłaś aktywna, trudno będzie Ci zrobić wszystko na raz i po tygodniu treningów prezentować się na siłowni jak niejedna gwiazda Instagramu. Zacznij od podstaw: badania dowodzą, że gdy chcesz schudnąć z brzucha, nóg czy czegokolwiek innego powinnaś przede wszystkim zwiększyć spontaniczną aktywność fizyczną. Szacuje się, że dziennie powinniśmy robić około 10 000 kroków. Kup sobie opaskę fitness i zacznij to monitorować. Szybko przekonasz się, że między biurkiem w pracy a domem udaje Ci się przespacerować maksymalnie 2 – 3 tys. Kroków! Czas to zmienić! Idź na spacer, zaparkuj dalej samochód, przejdź się do przedszkola po dzieci, a gdy musisz wyskoczyć do sklepu zostaw kluczyki do samochodu w domu. Aha – zapomnij o windzie! Wciąż nie robisz 10 tys. Kroków? Nie ma innej rady: włącz ulubioną muzykę albo posłuchaj audiobooka maszerując na bieżni na siłowni.

Nie uwierzysz, ale by zachować dobrą formę potrzebujesz jedynie 30 minut dziennie umiarkowanej aktywności fizycznej. Natomiast, gdy chcesz szybko schudnąć, sięgnij po aeroby. I tu znowu przyda Ci się Twoja nowa opaska fitness: włącz opcje trening i ćwicz w przedziale 70-75% tętna maksymalnego. Uproszczony wzór, który możesz wykorzystać, by je obliczyć to 210 – wiek w latach. Co masz robić? Co tylko lubisz! Maszeruj, jeździj na rowerze czy wiosłuj na kajaku. Aktywność ma Ci sprawiać przyjemność. Szybko zauważysz, że Twoje tętno zaczyna rosnąć wolniej, co świadczy o coraz lepszej wydolności organizmu.

Gotowa? Teraz możesz ruszyć na trening na siłowni czy zajęcia fitness. Jeśli dawno nie ćwiczyłaś, pierwsze 2-3 razy trenuj pod okiem profesjonalnego trenera. Nieprawidłowa postawa ciała nie tylko może być przyczyną kontuzji, ale też wpływa na zdecydowanie wolniejsze osiąganie wymarzonych efektów i dotarcie do upragnionego celu.

Jak schudnąć? Zrób sobie przerwę!

Kiedyś, gdy zastanawiałam się, jak szybko schudnąć, wydawało mi się, że musze drastycznie zmniejszyć liczbę kcal, ćwiczyć codziennie i nie pozwalać sobie na chwilę wytchnienia w dążeniu do płaskiego brzucha. Tymczasem prawda jest zupełnie inna: deficyt kcal powinien oscylować wokół ok 400 mniej niż Twoje dzienne zapotrzebowanie, a po treningu potrzebujesz regeneracji. Zrób sobie przerwę!

Ból mięśni to nie jak do tej pory sądzono zbierający się kwas mlekowy, a efekt mikrouszkodzeń w obrębie mięśnia. By mięśnie mogły się rozwijać, musisz się regenerować. Powinnaś więc spać co najmniej 7 godzin na dobę, a między bardziej wymagającymi treningami (nie, kardio do nich nie należy!) robić 1-2 dni przerwy. Po co to wszystko? Może ty nie chcesz mięśni. Chcesz jedynie szybko schudnąć z brzucha. Otóż mięśnie spalają kcal, a tym samym im masz ich więcej, tym bardziej Twój metabolizm przyspiesza. Chcesz szybko schudnąć? Potrzebujesz mięśni.

Przerwa ma znaczenie nie tylko podczas regeneracji w trakcie treningu. Warto też zrobić sobie przerwę od jedzenia! Jak pokazują badania niektóre z nas zjadają 10-12 posiłków dziennie! Ty nie? Zapisz wszystko, co wkładasz w ciągu dnia do buzi – te kilka borówek też się liczy! I jedna czekoladka do kawy także. Okazuje się, że dla naszych żołądków, a przede wszystkim figury, jest lepiej, gdy jemy 3-4 duże posiłki zamiast 8 małych. Przerwa nocna powinna też dotyczyć jedzenia – daj swojemu brzuszkowi 12 godzin na regenerację, a szybko Ci się odwdzięczy pozbywając się otulającej go oponki.

Sprawdź:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *