Jak szybko i skutecznie pozbyć się cellulitu?

cellulit

Denerwuje Cię pomarańczowa skórka, czyli cellulit? Jak się pozbyć wyczuwalnych, podskórnych grudek tłuszczu? Wypróbuj nasze wskazówki! Możesz mieć problem z usunięciem złogów tłuszczu, nawet łącząc zdrową dietę z regularną aktywnością fizyczną. Pomyśl, by włączyć jeszcze kilka sposobów do schematu pielęgnacyjnego. Sprawdź, co może Ci pomóc!

Co na cellulit?

Na cellulit może pomóc szczotkowanie na sucho. Nie tylko łagodzi stan zapalny, lecz także sprzyja drenażowi limfatycznemu. Pobudza przepływ krwi do skóry, dzięki czemu wspaniale ją ujędrnia i uelastycznia. Zastanawiasz się. jak zwalczyć cellulit? Skorzystaj z naszych podpowiedzi!

Picie wody a cellulit

Jeśli chcesz szybko zredukować cellulit na brzuchu, udach lub pośladkach, wymieszaj 1 łyżeczkę octu jabłkowego ze szklanką letniej wody. Wspomnianą miksturę możesz pić codziennie rano. Jeżeli nie masz ochoty na napój, pij więcej wody w ciągu dnia. Badania wykazały, że pijąc przynajmniej 3 l wody dziennie, możesz szybciej pozbyć się cellulitu.

Jeśli chcesz zmaksymalizować korzyści, dodaj 2-3 cytryny. Pamiętaj, by zaraz po przebudzeniu wypić 2 szklanki wody, a resztę pij przez cały dzień. W ten sposób nawodnisz organizm i zmniejszysz wzdęcia. Dodatkowo szybciej pozbędziesz się toksyn i unikniesz zatrzymywania wody w organizmie. Pierwsze efekty powinnaś zobaczyć już po kilku dniach.

Dieta na cellulit

Jeśli chcesz pozbyć się cellulitu, przejdź na zdrową, zbilansowaną dietę. Wzbogać jadłospis o owoce, warzywa liściaste, produkty pełnoziarniste i zdrowe kwasy tłuszczowe. Unikaj przetworzonej żywności, smażonych potraw, ciastek i słodkich napojów gazowanych. Zamień czerwone mięso na drób i ryby. Ogranicz też spożycie soli. Możesz pić siemię lniane, które poprawia elastyczność skóry. Wspomniany napój przyspiesza metabolizm komórek tłuszczowych. Dzięki temu cellulit staje się mniej widoczny. Możesz również pić mieszankę pieprzu cayenne i świeżo wyciśniętego soku z cytryny. Po wspomniany napój sięgaj trzy razy dziennie, by zredukować cellulit.

Cellulit – rodzaje

Zastanawiasz się, co to cellulit? To nieestetyczne, podskórne złogi tłuszczu. Większość pań ma je na udach, pośladkach lub brzuchu. Powiększone komórki tłuszczowe tworzą charakterystyczne wybrzuszenia, podczas gdy włókniste pasma (ciasne przegrody łącznotkankowe) powodują marszczenie.

Biorąc pod uwagę podłoże, możemy mówić o cellulicie wodnym (twardym) lub tłuszczowym (miękkim). Pierwszy rodzaj występuje zazwyczaj u osób, które utrzymują w miarę stałą wagę. Pojawia się wtedy, gdy w tkankach gromadzi się zbyt dużo wody i toksyny. W rezultacie w tkance podskórnej dochodzi do rozrostu i nierównomiernego rozmieszczenia lipidów. Z kolei miękki cellulit pojawia się najczęściej u osób prowadzących siedzący tryb życia. Niekiedy występuje u kobiet, które dużo schudły w szybkim czasie. W konsekwencji dochodzi do rozrastania komórek tłuszczowych. Pojawiają się charakterystyczne grudki, fałdy na skórze i obrzęki.

Ćwiczenia na cellulit

Wiele treningów ukierunkowanych jest na spalanie tkanki tłuszczowej i zmniejszanie cellulitu. Jeśli chcesz poprawić krążenie, połącz ćwiczenia cardio z siłowymi. Z pomocą przychodzi też trening interwałowy, który opiera się na zróżnicowaniu intensywności ćwiczeń. Jeżeli chcesz ujędrnić skórę, nie bój się treningu siłowego. Skoncentruj się na ćwiczeniach, które wzmacniają mięśnie czworogłowe, ścięgna podkolanowe, biodra i pośladki.

Zabiegi na cellulit

Jeżeli irytuje Cię cellulit na udach, pomyśl o głębokim masażu, czyli lipomasażu. Specjalista wykorzystuje tutaj profesjonalny masażer na cellulit, by unieść skórę. Eksperci twierdzą, że efekty zazwyczaj są tymczasowe, dlatego należy regularnie powtarzać zabieg.

Pomyśl też o małoinwazyjnym leczeniu laserowym. Lekarz umieszcza pod skórą niewielkie włókno laserowe, by podgrzać i stopić komórki tłuszczowe, a następnie stopić włókniste pasma ciągnące się na skórze. Specjalista pobudza produkcję elastyny i kolagenu, tym samym zagęszcza i wygładza skórę. Po zabiegu może tymczasowo pojawić się zasinienie, obrzęki i zaczerwienienie.

Coraz większą popularnością cieszy się terapia falą akustyczna, która wykorzystuje energię fali uderzeniowej. Wspomniana metoda poprawia krążenie i elastyczność skóry. Wiele salonów proponuje również karboksyterapię. W czasie zabiegu specjalista wstrzykuje dwutlenek węgla, by zminimalizować cellulit.

cellulit
Photo by cottonbro from Pexels

Krem na cellulit

Szukasz dobrego kremu na cellulit? Sprawdź, czym kierować się podczas zakupów! W popularnych kremach na cellulit często znajduje się retinol, który stymuluje produkcję kolagenu i elastyny. Proponowany składnik napina i ujędrnia skórę. Nie ma jednak dowodów na to, by przynosił długoterminowe efekty. Drugim głównym składnikiem w preparatach na cellulit jest kofeina. Skutecznie zwęża naczynia krwionośne, tym samym zmniejsza obrzęk i zaczerwienienie. Ponadto kofeina ma właściwości przeciwzapalne, dzięki czemu poprawia strukturę skóry. Jeśli chcesz podtrzymać efekty, stosuj regularnie krem na cellulit.

Domowe sposoby na cellulit

Peeling z kawy na cellulit złuszcza i uelastycznia skórę. Niektóre produkty zawierają też olej kokosowy, który nawilża i odżywia skórę. Wspomniany olej skutecznie zwalcza bakterie, wirusy i grzyby, zmniejszając ryzyko infekcji. Kawa jest bogata w przeciwutleniacze. Oprócz tego zawiera kofeinę, która ujędrnia skórę i redukuje cellulit. Ponadto kofeina ma właściwości moczopędne, dlatego pomaga wyeliminować nadmiar wody z organizmu.

Nałóż peeling kawowy na wilgotną, świeżo umytą skórę. Teraz delikatnie ją złuszczaj, pocierając okrężnymi ruchami. Unikaj twarzy, szyi i innych wrażliwych obszarów. Poczekaj kilka minut, by kofeina wchłonęła się w skórę. Następnie spłucz peeling ciepłą wodą i kontynuuj rutynę pielęgnacyjną. Nie wykonuj zabiegu na cellulit, jeśli masz skaleczenia, egzemę, łuszczycę, wysypkę lub inne problemy skórne. Zrezygnuj z niego, jeżeli jesteś w ciąży, karmisz piersią lub cierpisz na jakiekolwiek dolegliwości zdrowotne. Pamiętaj, by najpierw porozmawiać z lekarzem.

Składniki:

  • 1 szklanka fusów,
  • ½ szklanka oleju kokosowego lub olej ze słodkich migdałów,
  • ⅔ szklanki grubego cukru,
  • 4-8 kropli olejku cynamonowego (możesz użyć mniej, jeżeli masz wrażliwą skórę),
  • 8 kropli olejku waniliowego.

Dodaj do dużej miski fusy z kawy, olej, cukier i olejki eteryczne. Teraz dokładnie je wymieszaj. Peeling kawowy możesz przechowywać w szklanym lub plastikowym pojemniku. Trzymaj go w lodówce, maksymalnie rok.

Bańki na cellulit

Wiele osób stosuje też bańki chińskie na cellulit. Wspomniany zabieg poprawia krążenie krwi i zapobiega gromadzeniu się wody w organizmie, dlatego może robić podskórne złogi tłuszczu. Jeśli chcesz uzyskać zadowalające efekty, powinnaś regularnie go powtarzać. Bańki możesz stosować na różne części ciała, w tym uda i pośladki. W zależności od indywidualnych preferencji i poziomu zatrzymywania wody w organizmie, trzymaj je 5-20 minut. Jeżeli denerwuje Cię cellulit na pośladkach, wypróbuj tę metodę.

Pierwsza sesja powinna trwać 5-10 minut, by stopniowo przyzwyczaić ciało do baniek. Każdy zabieg może trwać nieco dłużej, ale nie przekraczaj 20 minut. Uzbrój się w cierpliwość! Efekty zauważysz po 6-8 zabiegach.

Nałóż olejek lub krem na problematyczny obszar, dzięki czemu ułatwisz zasysanie baniek. Jeśli poczujesz ból, zdejmij bańki, chwilkę poczekaj i postaw je jeszcze raz. Pamiętaj, by nie stosować ich na kręgosłupie i w okolicy ważnych narządów. Umieść bańki na obszarze zabiegowym, ściśnij i puść. Teraz przesuwaj ją okrężnymi ruchami do przodu i do tyłu. Rób tak przez 15 minut, trzy razy w tygodniu. Po pewnym czasie możesz codziennie wykonywać 10-minutowy masaż. Wiele osób poleca ten sposób na cellulit.

Zobacz też:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *