Prezent na rocznicę ślubu: Co kupić na rocznicę?

Co kupić na rocznicę ślubu?

Ślub dla większości z nas jest bardzo ważną chwilą w życiu, więc zazwyczaj obchodzimy rocznicę tej uroczystości. Jest to oczywiście okazja podczas której dajemy prezenty na rocznicę ślubu. Nie dotyczy to tylko małżonków, którzy obdarowują się nawzajem jakimiś upominkami – prezenty kupujemy też dla naszych rodziców oraz znajomych. Możliwości jest naprawdę dużo – od tych bardziej tradycyjnych jak wspólna kolacja po oryginalne jak skok ze spadochronem. Tak jak zawsze – przede wszystkim powinnyśmy jak najlepiej dopasować prezent na rocznicę ślubu do osoby obdarowywanej. Co kupić na rocznicę?

Prezent na rocznicę ślubu dla męża ( i żony)

W tym dniu najważniejszymi osobami są oczywiście sami małżonkowie, dlatego rocznica ślubu powinna być dla nich szczególnym dniem. Prezenty na rocznicę ślubu to dobry sposób na pokazanie jak bardzo są dla siebie ważni. Warto kupić coś co dotyczy was obojga lub zrobić coś razem.

Na pewno nie można zapomnieć o tym, aby kupić prezent na pierwszą rocznicę ślubu. Mówi się, że okrągły rok związku lub małżeństwa jest szczególny. To wtedy przeżywamy pierwszy raz wszystkie pory roku, święta, urodziny i imieniny, wakacje. Może dobrym pomysłem jest stworzenie czegoś związanego ze wspomnieniami z tego wspólnie spędzonego roku?  Przykładem może być wywołanie waszych zdjęć oraz umieszczenie ich w albumie.  Aby prezent ten był jeszcze bardziej osobisty możesz dodać jakieś ciekawe lub śmieszne podpisy pod zdjęciami. Dość popularne są także słoiki z karteczkami na których wypisać można np. powody dla których kochasz męża, za co mu dziękujesz, wspomnienia. Taki słoik możesz stworzyć sama albo zamówić w sklepach internetowych podając im treść karteczek. Te dwie propozycje są także dobrym pomysłem na kolejne rocznice ślubu – np. jako prezent na 10 rocznicę ślubu.

Możesz jednak postawić na coś zupełnie innego – np. kupując jakąś wspólną wycieczkę albo decydując się na wspólne spędzenie czasu w oryginalny sposób. Masaż dla dwojga,  wspólna jazda na gokartach, wspólna jazda sportowym samochodem, a może zorbing dla dwojga? To tylko kilka przykładów możliwości, które oferują firmy specjalizujące się w takich oryginalnych prezentach. Możesz też kupić coś związanego z waszym wspólnym hobby np. zestaw do badmintona lub grę planszową. W sklepach internetowych znajdziesz także fajne zestawy dla dwojga np. poduszki, koszulki, kubki.

Zobacz też: Dedykacje do książki

Prezent na rocznicę ślubu dla rodziców

Powinniśmy pamiętać także o rocznicy ślubu naszych rodziców. Szczególnie warto kupić prezent na 20 rocznicę ślubu i  “okrągłe” rocznice. A już na pewno należy im się prezent na 40 rocznicę ślubu i na kolejne!  Przede wszystkim warto, żeby był to jeden prezent, a nie dwa osobne, bo w końcu to ich wspólne święto.

Na początku pomyśl jacy są Twoi rodzice i z czego najbardziej by się cieszyli. Tutaj także możesz kupić coś związanego z ich wspólnym hobby, coś użytecznego do domu albo np. prezent, który łatwo znaleźć wpisując taką frazę w wyszukiwarkę jak: rocznica ślubu prezent. Jedna z propozycji to np. obraz na płótnie wykonany na podstawie zdjęcia Twoich rodziców. Innym spersonalizowanym prezentem na rocznicę ślubu może być ozdobny certyfikat do powieszenia na ścianę z imionami rodziców i życzeniami.

Jeśli są zapracowani i nigdy nie mają czasu dla siebie to może warto zorganizować im jakieś wspólne wyjście – mogą to być bilety do teatru, kolacja w ekskluzywnej restauracji albo masaż relaksacyjny dla dwojga. Możesz pomyśleć także o czymś bardziej szalonym – np. o locie balonem lub locie widokowym nad jakimś miastem. Jeśli Twoje finanse Ci na to pozwalają to możesz też kupić jakąś wycieczkę.

Prezent na rocznicę ślubu dla znajomych

Gdybyśmy kupowali prezenty na rocznicę wszystkich ślubów na które chodzimy to bardzo szybko byśmy zbankrutowali! Dlatego tutaj oczywiście mówimy tylko o bardzo bliskich znajomych, przyjaciołach. Ponadto wypada kupić prezent na rocznicę ślubu na którym byłaś druhną.

Możliwości są właściwie podobne jak w przypadku rodziców. Wszystko zależy od tego jaka jest Twoja para znajomych obchodząca rocznicę. Główna różnica jest taka, że nie musi to być tak osobisty prezent (chyba, że to także np. siostra lub brat). Można też zdecydować się na coś drobnego, symbolicznego – raczej znajomym nie kupuje się np. wycieczki. Najbezpieczniej wybrać coś związanego ze wspólnym hobby danej pary albo coś praktycznego, bo powiedzmy wiesz, że czegoś potrzebują do nowego mieszkania.

Rocznica ślubu to ważny dzień, dlatego warto pokazać mężowi, rodzicom czy przyjaciołom, że o tym pamiętamy i kupić prezent na rocznicę ślub lub po prostu spędzić razem czas. Możliwości jest naprawdę dużo!

Zobacz też:

2 replies on “Prezent na rocznicę ślubu: Co kupić na rocznicę?

  1. Moi rodzice obchodzili kilka miesięcy temu 40 rocznicę ślubu. Postanowiłam wraz z rodzeństwem, że sprawimy im miły prezent w postaci wyjazdu do Tajlandii, o której zawsze marzyli. Dodatkowym prezentem były ich zdjęcia, które odświeżyłam u fotografia i umieściłam w albumie ślubnym. Bardzo się ucieszyli, mama nawet się popłakała. Zawsze na jakieś okazje staram się kupować prezent taki, który się przyda lub będzie jakąś pamiątką dla danej osoby. Taki prezent od serca zawsze jest mile widziany 🙂

  2. Mam czwórkę rodzeństwa i na 40 rocznice ślubu rodziców złożyliśmy się żeby kupić im jeden wspólny prezent. Wybór padł na voucher do spa, bo nie chcieliśmy im kupować sprzętów RTV/AGD czy czegoś praktycznego do domu. Chcieliśmy żeby prezent był czymś przyjemnym i niecodziennym dla nich. Mama mówi ze jest to najlepszy prezent jaki dostali 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *