Farbowanie 3D: Różne metody koloryzacji 3D

koloryzacja 3d

Od jakiegoś czasu w świecie fryzjerstwa nastąpiło przełamanie dotychczasowych trendów promujących jednolity kolor, który niekiedy wygląda mało naturalne. Panuje moda na naturalność w każdej sferze, dlatego nadszedł czas na farbowanie z efektem 3D. O co w nim chodzi? Właśnie o uzyskanie jak najbardziej naturalnego rezultatu. Koloryzacja 3D to nic innego jak nowy rodzaj znanego nam balejażu. Efekt ten został jednak ulepszony i obecnie możemy wybierać nawet spośród kilku rodzajów tej koloryzacji.

Koloryzacja 3D – dla kogo?

Koloryzacja 3D nadaje włosom objętości, dlatego jest świetnym sposobem na cienkie włosy – zarówno jasne, jak i ciemne. Dzięki farbowaniu, w którym przenikające się tonacje tworzą efekt trójwymiarowości fryzury w parę chwil włosy z płaskich i pozbawionych życia, zmieniają się w zagęszczone i uniesione u nasady. Jeśli więc chcesz dodać swojej fryzurze objętości, to nie zastanawiaj się dłużej, tylko poproś swojego fryzjera o farbowanie metodą 3d. Będziesz zachwycona.

Koloryzacja 3D krok po kroku

Farbowanie włosów w domu nie jest wielkim wyzwaniem, jednak nie wtedy, gdy chcemy osiągnąć efekt 3D. Trójwymiarowość fryzury wymaga odpowiedniego łączenia tonów i kolorów, dzięki czemu uzyskujemy efekt zbliżony do naturalnego. Co więcej tonacja farb powinna być tak dobrana, by jeden kolor przechodził w drugi i by nie były wobec siebie zbyt kontrastowe. Najbardziej znany jest chyba baleyage, który zdecydowanie jednak różni się od tego, który w salonach kosmetycznych wykonywano jeszcze 10 czy 15 lat temu. Podczas farbowania łączy się kilka odcieni, a włosy przy nasadzie pozostawia ciemniejsze. Innym rodzajem koloryzacji 3D jest flamboyage będący połączeniem obmre i baleyage. Kolejna możliwość? Babylights, czyli włosy, które wyglądają tak, jakby były jedynie muśnięte słońcem. Którą z tych technik wybrać? Dla ułatwienia przedstawiamy szersze opisy każdej z nich.

Czy wiesz, jaki masz typ urody?

Fryzury 3D – różne metody farbowania włosów

Strobing – najpopularniejsza metoda farbowania 3D

O strobingu włosów jest już od jakiegoś czasu dosyć głośno. Metoda ta polega na modelowaniu rysów twarzy za pomocą odpowiedniej koloryzacji 3D. Zabieg ten ma też na celu dodanie włosom naturalnego rozświetlenia, które sprawia wrażenie odbijania się promieni słońca na włosach. Podczas tej farbowania rozświetla się tylko niektóre pasma, a farbę nakłada się pionowo. W ten sposób pozbywa się także odrostów.

Flamboyage – ombre i balejaż w jednym

Uwielbiasz swoje włosy latem, kiedy dzięki słońcu stają się one miejscami jaśniejsze? Jeśli tak, to efekt flamboyage jest idealny dla Ciebie. To połączenie efektu ombre z balejażem. Polega on na rozjaśnieniu cienkich pasemek za pomocą specjalnej taśmy. Reszta włosów zostaje zaś ufarbowana na nieco ciemniejszy kolor. Włosy natychmiast nabierają objętości!

Babylights

Babylights to rodzaj farbowania 3D, który sprawdzi się, jeśli chcesz mocno zagęścić włosy. Polega on na rozjaśnieniu bardzo cienkich pasemek, które różnią się od podstawowego koloru tylko o ton lub dwa. Efekt jest bardzo naturalny i idealny dla blondów lub jasnych brązów.

Rooting – koloryzacja 3D w wersji strong

To farbowanie 3D dla odważniejszych. Polega na łączeniu ze sobą najróżniejszych odcieni -zazwyczaj od trzech do pięciu kolorów. Pasma farbuje się pod kątem lub nierówną linią kilka centymetrów od nasady. Dzięki temu fryzura staje się optycznie pełniejsza i bardzo efektowna.

Ecaille łączy ciepłe odcienie

Ostatni efekt, który opiszemy jest idealny dla kobiet o oliwkowej lub ciemnej karnacji. Wykorzystuje się w nim połączenie ciepłych kolorów. Zazwyczaj łączy się ze sobą do pięciu odcieni. W rezultacie otrzymuje się pełną życia fryzurę, która dodaje wiele uroku i podkreśla kolor skóry.

Face Framing

Koloryzacja 3D tą metodą polega na rozjaśnieniu jedynie kosmków wokół twarzy i w ten sposób uwydatnienie jej rysów. Bardzo naturalny efekt przypomina nieco włosy muśnięte słońcem.

I jak? Podoba Ci się farbowanie 3D? Nam bardzo! Jesteśmy pod wrażeniem efektów, jakie można uzyskać przy pomocy takiej koloryzacji. Jeśli Ty także, to poproś swojego fryzjera o dobranie odpowiedniej metody do rodzaju Twoich włosów. Powodzenia!

Zobacz też:

2 replies on “Farbowanie 3D: Różne metody koloryzacji 3D

  1. Te fryzury są genialne! Moja fryzjerka robi mi najpierw jaśniejsze pasemka, a potem farbuje je na kolor zbliżony do mojego naturalnego. Dosłownie kilka odcieni jaśniejszy. To wygląda mega naturalnie!

  2. Od lat jestem fanką wszelkich balejaży. Kiedyś robili je strasznie nienaturalne. Teraz wyglądają, jak włosy muśnięte słońcem. Po prostu kocham te fryzurki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *